Samsung možno poskytne konkurencii svoje ohýbateľné displeje

Juhokórejská spoločnosť má v nasledujúcom období vyrobiť 1 milión ohýbateľných displejov.

Ohýbateľné displeje z dielne výrobcu Samsung zrejme už čoskoro neuvidíme len pri zariadeniach ako Galaxy Z Fold či Galaxy Z Flip. Svoje zručnosti a technológie, ktoré v priebehu posledných rokoch vyšperkoval, údajne plánuje poskytnúť aj iným výrobcom, informuje Android Authority.

Juhokórejská spoločnosť má v nasledujúcom období vyrobiť 1 milión ohýbateľných displejov. Zahrnuté majú byť panely s pántom orientovaným horizontálne (ako pri Galaxy Z Flip) i vertikálne (Galaxy Z Fold).

Pri typických smartfónoch sa toto číslo síce nemusí zdať vysoké, no v rámci trhu so skladacími smartfónmi je priam gigantické. Výrobcovia, ktorí sa k panelom od Samsungu dostanú, môžu výrazne urýchliť proces vývoja a tým pádom skôr prísť s vlastným ohýbateľným zariadením.

Samsung Galaxy Z Fold 2
Galaxy Z Fold 2

Vyzerá to, že o panely je skutočný záujem. Samsung už vraj dokonca má aj prvých záujemcov, podľa všetkého najmä z Číny. V konkurenčných smartfónoch by sa jeho displeje mohli prvýkrát objaviť v druhej polovici tohto roku.

TIP REDAKCIE
Nová Xperia sa blíži, Sony sľubuje špičkový fotoaparát

Samsung má svoju stratégiu veľmi dobre premyslenú. Väčšinou si síce ponecháva svoje postupy a znalosti pre seba, resp. pre svoje produkty, no z dlhodobého hľadiska je pre výrobcu výhodnejšie ich skôr predávať tretím stranám.

Jedným z dôkazov je napríklad rok 2017, kedy Samsung viac zarobil z displejov pre iPhone X a vlastných čipov ako zo smartfónov Galaxy S8. Nie je sa čo čudovať, že podobnú stratégiu má zvoliť aj tentokrát.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať