Samsung zvyšuje rýchlosť: Pripravovať má nabíjačku s výkonom 65 W

Výrobcovia smartfónov posledné roky výrazne zvýšili rýchlosť nabíjania. Rok čo rok prinášajú vyššie hodnoty výkonu, k čomu sa chce pripojiť aj Samsung.

Výrobcovia smartfónov posledné roky výrazne zvýšili rýchlosť nabíjania. Rok čo rok prinášajú vyššie hodnoty výkonu, k čomu sa chce pripojiť aj Samsung. Ten má podľa nových informácií pracovať na 65 W nabíjačke.

Najnebojácnejšie spoločnosti už dnes ponúkajú nabíjačky schopné telefón nabiť v priebehu niekoľkých desiatok minút, v niektorých prípadoch ešte rýchlejšie. Od doby, kedy sa mobilné zariadenie nabíjalo aj viac ako 2 hodiny sme teda ušli poriadne dlhú cestu. Velikánom v tomto obore je jednoznačne Xiaomi, ktorý od minulého roka pracuje so 120 W nabíjacím výkonom.

Na druhej strane je Apple, ktorý tvrdí, že rýchlym nabíjaním by poškodil batériu natoľko, že kvôli nej museli limitovať výkon celého zariadenia. No a niekde medzi oboma extrémami je Samsung. Ten od doby Galaxy Note10+ ponúka podporu pre 45 W nabíjanie. Teraz to však vyzerá tak, že juhokórejská spoločnosť predsa len plánuje mierne zrýchlenie.

Naznačujú to fotografie uniknutej 65 W nabíjačky, ktoré sa podarilo získať serveru LetsGoDigital. Samsung nabíjačku zatiaľ nepredstavil, momentálne však príchod na trh ostáva len otázkou času. Momentálne je otázne či tak vysoký výkon nabíjania bude podporovať aj chystaný Galaxy S21. Vzhľadom na to, že v balení smartfónu sa žiadna nabíjačka nachádzať nebude by to bolo príjemné prekvapenie.

Je možné, že Samsung si výkonnejšiu nabíjačku schováva k uvedeniu zariadení, ktoré predstaví až v druhej polovici roka, možno aj neskôr. Každopádne, viac budeme vedieť už 14. januára, kedy dôjde k predstaveniu najnovšieho topmodelu výrobcu.

TIP REDAKCIE
VEĽKÁ ZMENA: Google mení to, ako vám ukáže výsledky vyhľadávania

Sledujte TECHBYTE.sk a všetky informácie sa dozviete ako prví.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať