operacny system

Huawei mení stanovisko: Rad Mate 20 bude aj naďalej získavať bezpečnostné aktualizácie

“Rad Huawei Mate 20 bude aj naďalej získavať softvérové aktualizácie.” Toto prehlásenie má platiť aj pre globálne verzie smartfónov.

Včera sme vás prostredníctvom jedného z našich článkov informovali, že rad Huawei Mate 20 prichádza o softvérovú podporu. Nárok na bezpečnostné aktualizácie stratili modely Mate 20, Mate 20 Pro a Mate 20 X.

Uvedené smartfóny totižto boli vyškrtnuté zo zoznamu zariadení oprávnených na získavanie bezpečnostných aktualizácií EMUI. Jediný model, ktorý na listine zostal, bol Mate 20 X 5G.

Máme však dobrú správu. Uvedené smartfóny o bezpečnostné aktualizácie neprichádzajú. Aspoň zatiaľ.

Huawei Mate 20, Mate 20 Pro i Mate 20 X majú na niekoľkých trhoch stále nárok na softvérovú podporu. No keďže ide o vlajkové lode, do situácie sa napokon vložil aj samotný Huawei, ktorý diskusie jednoznačne ukončil nasledujúcim prehlásením: “Rad Huawei Mate 20 bude aj naďalej získavať softvérové aktualizácie.” Toto prehlásenie má platiť aj pre globálne verzie smartfónov.

TIP REDAKCIE
Tak ako teda? Intel plánuje svojimi čipmi prekonať Apple, zároveň mu však chce pomôcť s novými M1

Ak teda vlastníte jeden z uvedených smartfónov, zatiaľ nemusíte uvažovať nad zmenou. Bezpečnostné aktualizácie EMUI budete získavať aj naďalej.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať