IT špecialista vraj sfalšoval test na COVID-19: Hrozia mu 3 roky vo väzení

Aktuálna situácia je stále relatívne nová pre nás všetkých. Nutnosť z času na čas podstúpiť antigénový alebo PCR test určite nie je nikomu po chuti.

Aktuálna situácia je stále relatívne nová pre nás všetkých. Nutnosť z času na čas podstúpiť antigénový alebo PCR test určite nie je nikomu po chuti. V rámci minimalizovania rizika šírenia ochorenia COVID-19 sa však ľudia testujú. Teda až na pár výnimiek.

Jedna taká sa odohrala v susednom Česku, kde mal IT špecialista sfalšovať test na COVID-19, za čo mu hrozia až 3 roky väzenia, informovala česká TV Nova. Príbeh si všimol server fontech.startitup.sk.

Polícia v Českej Lipe vyšetruje kuriózny prípad. IT špecialista si chcel uľahčiť dochádzanie do zamestnania a svojmu nadriadenému oznámil, že sa stretol s covid pozitívnym človekom. Dostal preto desaťdňové voľno,“ začína sa reportáž.

Negatívny výsledok testu si vyrobil

Zamestnávateľ chcel po uplynutí desiatich dní, pochopiteľne, vidieť negatívny test, čo sa však IT špecialistovi pravdepodobne nepáčilo. Vidina nutnosti spraviť si test ho dohnala k výrobu falošného potvrdenia o negatívnom teste, na ktorom je aj podpis neexistujúcej doktorky.

TIP REDAKCIE
Huawei P50 Pro a P50 Pocket prichádzajú do Európy: Koľko budú stáť?

Česká polícia už potvrdila, že pripravuje podklady k trestnému stíhaniu pre prečin falšovania a pozmenenia verejnej listiny, za čo mužovi hrozia až tri roky odňatia slobody.

Kuriózne na celom prípade je hlavne to, že ak by muž požiadal o prácu z domu, tzv. home office, zamestnávateľ by nebol proti. Do práce sa pýtal dobrovoľne, už po ôsmich dňoch, a tak potreboval test.

Zamestnávateľovi sa dokument nepozdával, dal ho teda preveriť v nemocnici, kde lekári odhalili, že nie je pravý.

Total
29
Zdieľaní
Total
29
Zdieľať