operacny system

POZOR: Rad Huawei Mate 20 už naďalej nebude získavať bezpečnostné aktualizácie!

Žiaľ, všetko má svoj koniec. Huawei ukončil softvérovú podporu pre takmer všetky zariadenia zo série, vrátane Mate 20, Mate 20 Pro a Mate 20 X.

Vlastníte jeden zo smartfónov série Huawei Mate 20? Majte sa na pozore, bývalé vlajkové lode totižto prichádzajú o softvérovú podporu.

Huawei predstavil rad Mate 20 ešte v roku 2018. Poháňa ho čipset Kirin 980 vyrobený 7 nm procesom, čo znamená, že stále ide o pomerne výkonné a spoľahlivé telefóny.

Žiaľ, všetko má svoj koniec. Huawei ukončil softvérovú podporu pre takmer všetky zariadenia zo série, vrátane Mate 20, Mate 20 Pro a Mate 20 X. Uvedené modely boli vyškrtnuté zo zoznamu zariadení oprávnených na získavanie bezpečnostných aktualizácií EMUI, upozorňuje Gizmochina.

Jediný smartfón zo série Huawei Mate 20, ktorý má stále nárok na získavanie aktualizácii, je 5G variant Mate 20 X.

Je to škoda, nakoľko smartfóny sú stále veľmi obľúbené a pomerne rozsiahlo používané. Ponúkajú veľmi slušný výkon, dokonca aj na dnešné pomery, a taktiež sa vyznačujú veľmi kvalitnými fotoaparátmi, asi ako každý smartfón od Huawei.

TIP REDAKCIE
PayPal možno kúpi Pinterest, za sociálnu sieť môže zaplatiť miliardy dolárov

Koniec koncov, ak vlastníte jeden zo spomenutých modelov, ďalšie aktualizácie už nečakajte. Samozrejme, pokiaľ vám ich absencia neprekáža, môžete zariadenia používať aj naďalej, no z hľadiska bezpečnosti je vhodnejšie uvažovať nad novým zariadením.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať