Honor zajtra predstaví novú vlajkovú loď, výbava vraj môže obsahovať aj služby Google

Honor už naďalej nepatrí pod Huawei, pričom má mať zabezpečenú licenciu, ktorá mu umožňuje vydávať smartfóny so službami Google.

Značka Honor, ktorá sa pomerne nedávno oddelila od Huawei, má skutočne veľké plány. Medzi nimi možno nájsť aj predstavenie novej vlajkovej lode, Honor V40.

Smartfón teraz už samostatnej spoločnosti sa má ukázať už zajtra, 22. januára. Toto je však nový dátum. Pôvodne sa nám totiž malo zariadenie ukázať už 18. januára.

Ako píše server Android Community, Honor musel vykonať určité zmeny, kvôli ktorým bolo predstavenie posunuté o niekoľko dní. Dôvod nebol špecifikovaný, no špekuluje sa, že ním môže byť implementácia podpory pre služby Google.

Samozrejme, zatiaľ nejde o oficiálne potvrdenú informáciu, a preto ju neodporúčame brať ako hotovú vec. Na druhú stranu, Honor už nepatrí pod Huawei, pričom má mať zabezpečenú licenciu, ktorá mu umožňuje vydávať smartfóny so službami Google.

Sankcie, ktoré aktuálne postihujú Huawei, sa predtým vzťahovali aj na Honor. Podznačka preto bola minulý rok nútená vydať svoj Honor V30 “len” s HMS (Huawei Mobile Services). Teraz to však môže byť inak.

TIP REDAKCIE
Južná Kórea smeruje za hranice Zeme: Do vesmíru úspešne vyslala svoju prvú raketu!

Čo ostatné špecifikácie?

Honor V40 má byť dostupný ako na domácej pôde, tak aj mimo nej. Výbava má obsahovať 6,72-palcový OLED displej s obnovovacou frekvenciou 120 Hz, čipset Dimensity 1000+ od spoločnosti MediaTek a štvoricu fotoaparátov na čele s 50 Mpx hlavným snímačom obrazu.

Kapacita batérie zatiaľ nie je známa, no očakáva sa, že bude podporovať 66 W drôtové a 55 W bezdrôtové nabíjanie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať