Facebook pripravuje zásadnú zmenu: Zmizne ikonická funkcia!

Tvorcovia sociálnej siete Facebook sa pustili do úpravy stránok, ktoré na Facebooku využívajú značky, známe osobnosti, médiá, komunity a ďalšie subjekty.

Tvorcovia sociálnej siete Facebook sa pustili do úpravy stránok, ktoré na Facebooku využívajú značky, známe osobnosti, médiá, rôzne komunity a ďalšie subjekty. Jednu zo zmien predstavuje odstránenie tlačidla „Páči sa mi to“.

Fanúšikovia budú mať po novom len jednu možnosť, ako prejaviť záujem o obsah z vybraných stránok. Namiesto ikonického „lajku“, ktorý je pre Facebook charakteristický už viac ako 10 rokov, budú mať možnosť stránku len sledovať.

Súčasné nastavenia sledovania obsahu zo stránok na Facebooku.

Správcovia stránok vďaka tejto zmene získajú lepšiu predstavu o svojej fanúšikovskej základni. Veľa stránok má na konte množstvo označení Páči sa mi to, obsah ale nemusia, a väčšinou ani neodoberajú všetci, ktorí stránku lajkli. Popularita daných stránok tak môže byť skreslená.

V súvislosti so stránkami na Facebooku nejde o jedinú zmenu, aj keď ju asi môžeme považovať za najzásadnejšiu.

Foto: Facebook

Tvorcovia taktiež zmenili a zjednodušili dizajn a rozloženie prostredia stránok na Facebooku. Každá stránka bude mať svoj News Feed – teda miesto, kde sa zobrazia všetky novinky. Prehľadnejšie tiež bude zobrazovanie súvisiacich komentárov a okrem toho pribudne nová funkcia Otázky a odpovede.

TIP REDAKCIE
POZOR: Slovákom chodí mimoriadne nebezpečný email. Môžete prísť o tisíce! (FOTO)
Foto: Facebook

Pomocou otázok a odpovedí môžu správcovia stránok udržiavať so svojimi fanúšikmi tesnejší kontakt. Fanúšikovia sa budú môcť jednoduchým spôsobom opýtať na to, čo ich zaujíma.

Facebook okrem iného spomína kvalitnejšiu detekciu nenávistných prejavov, spamu a ďalšieho obsahu, ktorý považuje za škodlivý. Facebook tiež viac zviditeľní Odznak overenia, ktorý udeľuje významnejším stránkam.

Používatelia tak ľahšie identifikujú komentáre a príspevky pochádzajúce z autentických a overených účtov a stránok. Zmeny na stránkach bude Facebook nasadzovať postupne, v priebehu najbližších mesiacov, informuje vo svojej správe.

Total
23
Zdieľaní
Total
23
Zdieľať