Donald Trump

Facebook zablokoval Trumpa: Ban bude trvať až kým nenastúpi Biden

Facebook zablokoval účet amerického prezidenta Donalda Trumpa. Zákaz prispievať má trvať najmenej dva týždne, možno už navždy, informoval BBC.

Facebook zablokoval účet amerického prezidenta Donalda Trumpa. Zákaz prispievať má trvať najmenej dva týždne, možno už navždy, informoval BBC.

V praxi to znamená, že prezident Trump nebude môcť na sociálne siete Facebook a Instagram prispievať do nastúpenia Joea Bidena 20. januára. Facebook po včerajšom útoku na kapitol najskôr hovoril o 24-hodinovom zákaze, Mark Zuckerberg neskôr trest sprísnil. „Umožnenie prezidentovi prispievať predstavuje príliš veľké riziko,“ uviedol.

Vo videu, ktoré Trump uverejnil na Facebooku, Twitteri a YouTube protestujúcim odkázal, že ich „miluje“ a až potom dodal, že by mali odísť domov. Opakovane tiež hovoril o tom, že voľby nie sú platné a že im ich ukradli.

Zuckerberg vysvetlil, že Facebook odstránil príspevky prezidenta Trumpa, „pretože vyhodnotili, že ich efekt a pravdepodobne aj zámer, bol vyvolať ďalšie násilie“. Zároveň dodal, že zámer Trumpa bolo podkopanie odovzdanie moci zvolenému prezidentovi Bidenovi.

Preto rozširujeme zákaz, ktorý Facebook uvalil na jeho účty na Facebooku a Instagrame na do neurčitú, najmenej však na 2 týždne,“ dodal.

TIP REDAKCIE
Najväčší medzigeneračný rozdiel? MacBook Pro s M1 Max ponúka až o 181 % rýchlejšiu grafiku

Trump dostal zákaz prispievať aj na jeho obľúbenej sociálnej sieti – Twitteri. Tam k nemu neboli až takí prísni a zakázali mu prispievať len na 12 hodín s tým, že mu odstránili 3 príspevky porušujúce pravidlá. Ak by tak admini nespravili, Twitter by mu účet vymazal nadobro.

Ďalšie porušovanie pravidiel Twitteru vyústi k permanentnému vymazaniu účtu @realDonaldTrump,“ dodala sociálna sieť.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať