Apple iPhone SE (2021): Toto sú očakávané špecifikácie, ceny a dizajn

Nový cenovo dostupný iPhone má niesť označenie iPhone SE+.

Vyzerá to, že Apple bude ponúkať cenovo dostupné iPhony na pravidelnej báze. Rozšírenia radu iPhone SE by sme sa totiž mali dočkať aj tento rok. Čo ponúkne, ako bude vyzerať a koľko bude stáť? To sa dočítate v tomto článku.

Nový cenovo dostupný iPhone má niesť označenie iPhone SE+, no vylúčené nie je ani tradičné pomenovanie, teda Apple SE (2021).

Začneme dizajnom. O skutočne nádherné rendery sa so svetom podelil slovenský web SvetApple. Môžeme si všimnúť, že dizajn prednej strany do istej miery pripomína nedávno predstavené vlajkové lode od Samsungu, smartfóny Galaxy S21. Veľmi výrazná je absencia kontroverzného širokého výrezu, ktorý má nahradiť zaužívaný kruhový výrez pre jeden selfie fotoaparát.

Zdroj: SvetApple

Bočné hrany a zadná strana však už pripomínajú tradičný “Apple” dizajn. V tomto momente to vyzerá, akoby sa vizuálne prevedenie smartfónu skladalo z troch známych smartfónov – Galaxy S21, iPhone 12 a minuloročný iPhone SE.

Rendery samozrejme neodporúčame brať ako hotovú vec. Ako píše server Gizchina, tak razantný prechod z výrezu, ktorý je tu s nami už od vydania iPhone X, na kruhový výrez známy predovšetkým v prostredí Android smartfónov, je skôr nepravdepodobný. Vylúčené to však rozhodne nie je.

Zdroj: SvetApple

Čo sa týka výbavy, iPhone SE (2021) by mal doraziť s 5,4-palcovým OLED displejom s rozlíšením 2 340 x 1 080 pixelov, Touch ID senzorom integrovaným do hlavného tlačidla (podobne ako pri 4. generácii iPad Air), 12 Mpx širokouhlým snímačom, 4 GB operačnej pamäte, 64/128/256 GB internej pamäte a špičkovým procesorom A14 Bionic.

Špecifikácie vyzerajú vierohodnejšie ako rendery. Poteší hlavne prítomnosť nového čipsetu, ktorý možno nájsť aj v smartfónoch radu iPhone 12. Výkon teda bude prvotriedny, podobne ako pri minuloročnom iPhone SE.

Zdroj: SvetApple

Čo si o iPhone SE (2021) myslí informátor?

O potenciálnom lacnom iPhone však špekuluje viacero zdrojov. Podľa @aaple_lab má byť nový iPhone SE vybavený nie 5,4-palcovým, ale 6,1-palcovým displejom. Touch ID senzor by si mal ponechať svoj tradičný formát – vo fyzickom tlačidle.

TIP REDAKCIE
RECENZIA Motorola Edge 20 Pro: Neobyčajne obyčajný smartfón za dobrý peniaz

Zadná strana bude domovom pre jeden hlavný snímač obrazu s podporou pre až 6 portrétových režimov, OIS (optickú stabilizáciu obrazu) a inteligentné fotenie v HDR. Aj v tomto prípade má vo vnútri smartfónu tĺcť srdce v podobe vysoko výkonného A14 Bionic, čo rozhodne poteší, rovnako ako certifikácia IP67. Telefón tak bude schopný prežiť v 15-100 cm hlbokej vode po dobu až 30 minút.

Prekvapujúcou správou je, že sa máme dočkať hneď dvoch verzií nového iPhone SE. Konkrétne aspekty, v ktorých by sa mali varianty odlišovať, žiaľ nepoznáme. Vieme však, že sa majú predávať za (približne) 499 a 589 amerických dolárov.

Očakávania má aj známy analytik

Samozrejme, keďže je reč o novom iPhone, vynechať nemôžeme ani názor známeho analytika Ming-Chi Kua. Podľa neho má tohtoročný iPhone SE používať 5,5-palcový alebo 6,1-palcový LCD displej, pričom po vizuálnej stránke má pripomínať minuloročný model, resp. iPhone 8. Hlavným lákadlom má byť opäť čipset A14 Bionic, no žiaľ, telefón nemá disponovať podporou 5G sietí.

Špekulácií je mnoho, oficiálnych informácií presne naopak. Nakoľko však má byť iPhone SE (2021) predstavený ešte tento rok, konkrétne v druhom polroku, môžeme očakávať, že sa v priebehu nasledujúcich týždňov či mesiacov budú vyskytovať ďalšie informácie. Aktuálne si však nemôžeme byť ničím istí.

Total
23
Zdieľaní
Total
23
Zdieľať