AKTUÁLNE: Slovenská pošta nezvláda situáciu. V týchto dňoch zatvára všetky svoje pobočky!

Doručovať nebude ani sobotnú tlač. Tú doručí až v pondelok 11. januára.

5

Slovenská pošta reaguje na zhoršujúcu sa pandemickú situáciu. Po tom, ako začiatkom týždňa informovala o obmedzeniach a meškaniach zásielok, prináša ďalšie zlé správy.

V dôsledku negatívneho vývoja pandemickej situácie budú všetky pobočky Slovenskej pošty počas nastávajúceho víkendu, t.j. sobota 9. januára 2021 a nedeľa 10. januára 2021, zatvorené,informuje v tlačovej správe.

Slovenská pošta ako jeden z konkrétnejších dôvodov uvádza mimoriadnu situáciu v okrese Nitra. Pošta tak chce umožniť svojim zamestnancom nechať sa otestovať.

Slovenská pošta zároveň v sobotu 9. januára 2021 jednorazovo pozastavuje sobotné doručovanie tlače na celom území Slovenska. Doručenie sobotnej tlače bude zabezpečené v pondelok 11.1.2021,“ upresnila hovorkyňa.

Koronavírus zasiahol infraštruktúru pošty

Pošta podľa najnovších informácií zaznamenáva nárast počtu zamestnancov, ktorí sú pozitívne testovaní na COVID-19 alebo ktorí musia zostať v izolácii. „Táto skutočnosť ovplyvňuje prevádzku pôšt a logistiku Slovenskej pošty, čo sa môže prejaviť v obmedzeniach otváracích hodín pre verejnosť ako aj pri lehotách doručovania zásielok,“ upozorňuje.

Slovenská pošta medzi obmedzeniami spomína predĺženie doručovacej lehoty zásielok, ako aj Zákaznícke centrum (infolinka 0850 122 413). Obmedzenie fungovania infolinky znamená, že sa na poštu dovoláte len v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00 hod.