samsung jet 10

Vyskúšali sme tyčový vysávač Samsung Jet 70: Dizajnový, šikovný a poriadne výkonný

Samsung je okrem produkcie výkonných smartfónov známy aj výrobou kvalitných domácich spotrebičov. V tejto sekcii nájdeme množstvo produktov – či už ide o veľkú techniku, akými sú chladničky, práčky alebo sušičky, alebo aj o malú, kam spadajú napríklad robotické či tyčové vysávače.

Samsung je okrem produkcie výkonných smartfónov známy aj výrobou kvalitných domácich spotrebičov. V tejto sekcii nájdeme množstvo produktov – či už ide o veľkú techniku, akými sú chladničky, práčky alebo sušičky, alebo aj o malú, kam spadajú napríklad robotické či tyčové vysávače.

My sme mali možnosť otestovať posledný menovaný kúsok, tyčový vysávač Samsung Jet 70 zo série VS7000. Pri tejto novinke výrobca prekopal dizajn a vylepšil jeho výkon v porovnaní s predchádzajúcimi generáciami.

samsung jet 4

Samsung Jet 70: Dizajn a konštrukcia

Tyčový vysávač od Samsungu sme v minulosti už mali možnosť otestovať. Išlo o kúsok s názvom Samsung PowerStick 2v1. Dizajn sa od Jet 70 výrazne líšil, najmä tým, že ručný vysávač bol umiestnený dolu aj spolu s prachovou nádobou, čo bolo na jednej strane síce veľmi praktické, no na strane druhej, ak ste chceli povysávať aj pod nábytkom, mali ste smolu. Telo bolo príliš hrubé na to, aby sa dokázalo pod nejaký nábytok dostať. Takáto konštrukcia však umožňovala to, aby vysávač samostatne stál, preto nebolo nutné doma umiestňovať na stenu nijaké držiaky či stojany. Mohli ste ho umiestniť kamkoľvek. Každá minca má dve strany.

Samsung Jet 70 sa dizajnom úplne odlišuje. Prachová nádoba je umiestnená vo vrchnej časti, z ktorej vedie dlhá kovová tyč až k hubici. Vysávač vzhľadom k svojej konštrukcii a fyzike nedokáže samostatne stáť, no na druhej strane – dostanete sa s ním aj pod pohovku na nožičkách, napríklad.

Samsung má rád minimalistické línie, v tomto duchu je preto vytvorená aj konštrukcie vysávača Jet 70. Má príjemné bielo-fialové prevedenie, vďaka čomu pôsobí veľmi jednoducho a elegantne. Chválim ergonomickú rukoväť, ktorá sa drží naozaj príjemne a takisto vymeniteľnú batériu, ktorú v prípade jej vybitia môžete jednoducho vymeniť za druhú a pokračovať v upratovaní (balenie obsahuje len jednu).

samsung jet 9

Tiež tu nájdete pekne čitateľný digitálny displej, ktorý vás informuje o stave batérie, chybových hláseniach  a zvolenom režime výkonu. Na výber máte z troch, označené ako MIN, MED a MAX. Vysávač takisto obsahuje aj režim WET, ktorý zvolíte vtedy, keď chcete vysávač premeniť na mop. Áno, Jet 70 obsahuje funkciu 3v1vysávanie, ručné vysávanie a mop. Hneď nad displejom sa nachádzajú 3 tlačidlá pre zapnutie/vypnutie a pre pridávanie/uberanie výkonu. Ich umiestnenie je veľmi praktické, dočiahnete na ne svojím palcom kedykoľvek budete chcieť.

V tejto časti sa tiež nachádza aj prachová nádoba s obsahom 0,8 l, ktorá sa dá jednoducho odstrániť a zbaviť nečistôt, alebo ju môžete v prípade potreby pokojne celú vyumývať vodou – a to vrátane multicyklónového systému, ktorý obsahuje.

Samsung Jet 70: Výkon

Vysávač poháňa výkonný digitálny invertorový motor, ktorý generuje sací výkon až 150 W. Vzduchový systém Jet Cyclone disponuje aerodynamickým dizajnom, ktorý optimalizuje prúdenie vzduchu, zatiaľ čo multicyklónová filtrácia zachytáva aj tie najjemnejšie čiastočky prachu. Vďaka multicyklónovej a 5-násobnej HEPA filtrácii zadrží až 99,999 % prachových častíc, ktoré uprace do nádoby s kapacitou 0,8 l. Vysávač je preto vhodný aj pre alergikov.

samsung jet 11

Energiu doplní 2 000 mAh batéria s LED indikátorom, ktorá sľubuje až 40-minútovú výdrž (podľa zvoleného režimu). Takisto si môžete zadovážiť ešte druhú batériu, ktorú v prípade potreby vymeníte a môžete veselo vysávať ďalších 40 minút. Jej opätovné nabitie trvá približne 3,5 hodiny. Batéria si tiež zachováva 70 % svojho pôvodného výkonu po dobu 500 cyklov.

Samsung Jet 70: Príslušenstvo

V balení nájdete dve hlavné hubice. Soft Action Brush je hubica tvorená mäkkou rotačnou kefou s antistatickými striebornými vláknami, ktorá spoľahlivo zozbiera aj tie najmenšie nečistoty z tvrdých podláh. Takisto je navrhnutá tak, aby sa okolo nej nezamotávali vlasy či zvieracie chlpy. V prípade potreby ju môžete z hubice jedným kliknutím odpojiť a vymeniť ju za Turbo Action Brush3 750 otáčkami za sekundu, ktorá je zas vhodná na čistenie kobercov.

Na miesto hlavnej hubice tiež môžete pripojiť mop Spinning Sweeper, ktorý je vybavený dvoma rotačnými kruhovými hlavicami otáčajúcimi sa proti sebe, čím zvyšuje efektivitu umývania a nevynechá žiadne miesto.

samsung jet 1

Ostatné nadstavce, ktoré v balení nájdete, využijete najmä pri režime ručného vysávania. Je ním napríklad úzky dlhý nadstavec, s ktorým sa dostanete do úzkych priestorov, napríklad medzi sedáky vašej pohovky. Tiež tu nájdete menši nadstavec s výsuvnou kefkou a nabíjaciu stanicu 2v1, ktorú môžete využiť ako samostatne stojacu nabíjaciu stanicu alebo ju namontovať na stenu, aby slúžila zároveň aj ako nástenný držiak.

Samsung Jet 70: Verdikt

Tyčový vysávač je v domácnosti veľkým pomocníkom. Rok od roka sú výrobcami vylepšované a hoci možno máte pocit, že ide „len“ o vysávač, technologický pokrok v bežnom používaní rozhodne pocítite. Výrazne vylepšuje používateľský komfort a nie veľmi obľúbené upratovanie sa stane rýchlejšou a jednoduchšou záležitosťou. Samsung Jet 70 sa používal príjemne, a to nielen vďaka svojmu výkonu, ale aj jednoduchosti používania a nízkej váhe, ktorá predstavuje len 2,6 kilogramu. Vysávač Jet 70 je u predajcov dostupný za približne 450 EUR.

Total
4
Zdieľaní