Niektoré konzoly PS5 sú hlučnejšie než iné: Sony používa rôzne ventilátory

Ak ste jedným z tých ľudí, ktorým sa podarilo kúpiť si novú PlayStation 5, možno sa vám zdá hlučnejšia než ste čakali.

Ak ste jedným z tých ľudí, ktorým sa podarilo kúpiť si novú PlayStation 5, možno sa vám zdá hlučnejšia než ste čakali. Rozdiel sa môže ukázať hlavne pri porovnaní s PS5 patriacej niekomu inému. Ako je to teda možné? Vyzerá to tak, že Sony do PS5 inštaluje rôzne typy ventilátorov.

S týmto zistením prišla francúzska publikácia Les Numériques, ktorú citoval Tom’s Hardware. Redaktori zistili, že testovacia konzola, ktorú im zaslala spoločnosť Sony pre účely napísania recenzie je tichšia než konzoly, ktoré sa dali bežne zakúpiť. Server preto obe konzoly rozobral a pozrel sa na to, čo sa skrýva vnútri. Výsledok? V piatich rôznych konzolách našiel päť rôznych typov ventilátorov.

Ako môžete vidieť na obrázku nižšie, tichšia verzia PS5 má ventilátor s 23 tenšími lopatkami, zatiaľ čo verzia, ktorú si zakúpili z bežného obchodu po spustení predaja má 17 výrazne hrubších lopatiek. Konzoly s ventilátormi s menším počtom lopatiek musia ventilátor roztočiť na vyššie otáčky, kvôli čomu sú následne hlučnejšie.

TIP REDAKCIE
PayPal možno kúpi Pinterest, za sociálnu sieť môže zaplatiť miliardy dolárov
Ventilátor s väčším počtom lopatiek je tichší.

To, koľko lopatiek má vaša PS5 môžete zistiť tak, že odstránite biely bočný kryt a jednoducho ich spočítate. Tento úkon nemá vplyv na záruku a je veľmi jednoduchý. Ak sa však pokúsite nahliadnuť hlbšie, to už záruku poruší.

Fakt, že Sony recenzentom zaslala Sony s tichšími ventilátormi znehodnocuje namerané hodnoty hlučnosti. Výsledná hlučnosť pri bežne zakúpených konzolách tak môže byť vyššia. Je takmer isté, že Sony konzoly vymieňať nebude. Koniec koncov, ventilár sa točí a robí svoju prácu. To, že je mierne hlučnejší je len vedľajší účinok.

PS5 je však tichá konzola a mierne hlučnejší ventilátor si možno vôbec nevšimnete. Je však zvláštne, že sa v Sony rozhodli využiť toľko rôznych dizajnov tak základnej súčiastky.

Akú skúsenosť s PS5 máte vy? Podarilo sa vám ju kúpiť a ak áno, ste spokojní s tým aká tichá/hlučná je?

Aktuálna cena Playstation 5 (denne aktualizované)

Total
20
Zdieľaní
Total
20
Zdieľať