birdbuddy

Najmilší darček pre milovníkov prírody? Inteligentné kŕmidlo pre vtáky vám ukáže, kto sa prišiel najesť

Inteligentné je dnes už takmer všetko. Medzi najnovšie zariadenia, ktoré získali dávku technológií je kŕmidlo pre vtáky, s ktorým prišiel malý slovinský tím nadšencov.

Inteligentné je dnes už takmer všetko. Medzi najnovšie zariadenia, ktoré získali dávku technológií je kŕmidlo pre vtáky, s ktorým prišiel malý slovinský tím nadšencov. Na štartovači Kickstarter predstavili kŕmidlo Bird Buddy.

Jednoduchý nápad zaujal už viac ako 14 tisíc záujemcov, ktorí tvorcov spolu podporili čiastkou viac ako 3 milióny dolárov, čo je približne päťdesiatkrát viac, než na realizáciu potrebovali, píše Živě.cz.

Bird Buddy je zaujímavý hlavne tým, že jeho súčasťou je aj foto pasca pripravená odfotiť všetkých hladošov, ktorí sa rozhodnú využiť jeho služby. Fotoaparát sa aktivuje po zaznamenaní zvukov vtákov alebo preletom okolo kŕmidla.

Vnútri sa schováva 5 Mpx fotoaparát s ultraširokouhlým 120 ° objektívom. Kŕmidlo môžete k sieti pripojiť cez Wi-Fi alebo si údaje môžete stiahnuť cez Bluetooth. Tam triky Bird Buddy nekončia. Systém totiž dokáže automaticky rozpoznať až 1 000 rôznych druhov vtákov. Aplikácia vám taktiež dá vedieť aj to, že v kŕmidle dochádza krmivo.

Samotné kŕmidlo meria 23 x 16 x 18 cm a váži len 600 gramov. Aj napriek tomu sa doň vojde 900 ml kŕmenia. Aj napriek technologickému aspektu je Bird Buddy relatívne odolný. Zvládne pracovať v teplotnom rozsahu od -20,5 °C do 48,5 °C. Poháňa ho 6 040 mAh batéria, ktorú nabijete prostredníctvom USB C kábla. To ako dlho na jedno nabitie vydrží bohužiaľ zatiaľ nie je jasné.

Je takmer isté, že to bude záležať od prostredia, v ktorom bude kŕmidlo inštalované. Vlastnosti batérií sa líšia od teploty, v akých sa bežne nachádzajú. Okrem toho, čím viac vtáčikov sa príde nakŕmiť, tým nižšia výdrž na jedno nabitie.

Ak by ste o Bird Buddy mali záujem, pripravte si 139 €. Dostupné sú aj rôzne rozšírenia. Zaujať vás môže napríklad solárna strecha za 49 €, držiak na stenu za 15 € alebo držiak na lojovú guľu za 10 €.

Cieľom Bird Buddy nie je len kŕmenie vtáctva, ale aj ich sledovanie. Tvorcovia tvrdia, že zaznamenané informácie poputujú do rozrastajúcej sa databázy, ktorá pomôže expertom mapovať populácie vtáctva a ich správanie.

Total
10
Zdieľaní