matepad pro

Huawei chystá tablet so 120 Hz OLED obrazovkou a novým operačným systémom

Spoločnosť Huawei predstaví v prvom štvrťroku budúceho roka novú generáciu smartfónov P50 a P50 Pro, ktoré bude poháňať 5nm čipset Kirin 9000. Podľa zistení portálu Sparrows News im má robiť spoločnosť aj nový tablet.

Spoločnosť Huawei predstaví v prvom štvrťroku budúceho roka novú generáciu smartfónov P50 a P50 Pro, ktoré bude poháňať 5 nm čipset Kirin 9000. Podľa zistení portálu Sparrows News im má robiť spoločnosť aj nový tablet.

Huawei v minulosti predstavil niekoľko tabletov radu MatePad, avizovaná novinka ale bude predsa len o niečo zaujímavejšia. Postavenie voči konkurencii má zlepšiť ostrá OLED obrazovka z uhlopriečkou 12,9-placa a 120 Hz obnovovacou frekvenciou.

Huawei by tak mohol postaviť súpera tabletu Galaxy Tab S7+, ktorý je taktiež vybavený 120 Hz OLED displejom. Lídrom trhu s tabletmi je Apple, ktorý to už niekoľko rokov dokazuje zariadeniami iPad.

Huawei
120 Hz AMOLED obrazovkou sa pýši Galaxy Tab S7+ od Samsungu.

Nový tablet od Huawei môže prekvapiť operačným systémom PadOS. Predpokladá sa, že čínsky výrobca nasadí do praxe vlastný operačný systém Harmony OS, ktorý ušije na mieru tabletom. Neskôr v budúcom roku sa dostane aj do kompatibilných smartfónov formou systémovej aktualizácie.

Čo sa týka výkonu, aj nový tablet by mal poháňať 5 nm čipset Kirin 9000, ktorý sa v súčasnosti nachádza len v útrobách smartfónu Mate 40 Pro. Kvôli sankciám americkej vlády to vyzeralo, že Huawei nebude mať dostatočnú zásobu procesorov pre svoje nadchádzajúce zariadenia.

Existujúce zásoby komponentov ale zrejme budú stačiť na to, aby pokryli dopyt po vlajkovej sérii P50 a taktiež po novom tablete, ktorého presné označenie zatiaľ nepoznáme. Ako inak, výrobca všetky súčiastky zabalí do tenkého tela z kovu s extra štíhlymi okrajmi, ktoré by nemal rušiť žiadny zárez alebo otvor v obrazovke.

Zatiaľ ale nie je nič isté, počkať si musíme na ďalšie zdroje, ktoré príchod a vlastnosti nového tabletu snáď potvrdia. Už teraz si ale môžeme byť istí, že Google služby sa na jeho palube z dobre známych dôvodov nachádzať nebudú. Na Harmony OS ale ale určite zvedaví.

Total
3
Zdieľaní