Boston Dynamics má nového vlastníka, spoločnosť mal prevziať Hyundai

Spoločnosť Boston Dynamics je známa vďaka svojmu robotickému psovi menom Spot, ktorý sa po niekoľkých rokoch vývoja dostal do predaja.

Spoločnosť Boston Dynamics je známa vďaka svojmu robotickému psovi menom Spot, ktorý sa po niekoľkých rokoch vývoja dostal do predaja. Od polovice tohto roka si ho môžu špecializované firmy kúpiť za 75 000 dolárov. Pre bežných zákazníkov dostupný nie je.

Boston Dynamics zaujal aj humanoidným robotom Atlas. Vďaka výnimočnej agilnosti dokáže prekonávať zložitejšie prekážky, urobiť premet alebo napríklad stojku na hlave.

Spoločnosť Boston Dynamics vzišla z vývoja Massachusettského technologického inštitútu, súkromnej výskumnej univerzity známej pod skratkou MIT. V roku 2013 prevzala firmu Boston Dynamics spoločnosť Google.

robot
Robotický pes Spot. Foto: bostondynamics.com

V roku 2017 ju Google, už z titulu materskej spoločnosti Alphabet, predal japonskému investičnému holdingu SoftBank. Podľa spravodajstva The Korea Economic Daily teraz Boston Dynamics putuje do nových rúk spoločnosti Hyundai Motors.

Obchod zatiaľ nebol oficiálne potvrdený. Akvizícia ale má byť dokončená dnes, počas zasadnutia predstavenstva spoločnosti. Hyundai Motors mal za tvorcu robotického psa Spot zaplatiť necelú jednu miliardu dolárov.

TIP REDAKCIE
Rad Galaxy Note zrejme skončí nadobro, Samsung mal zastaviť výrobu

Hyundai Motors do robotiky investuje intenzívne, aspoň počas posledných rokov. Do roku 2025 chce v tejto oblasti preinvestovať takmer 1,5 miliardy dolárov. Skôr sa ale zameriava na robotov využiteľných v priemysle a vo výrobnej sfére.

Poznatky a patenty Boston Dynamics, vďaka ktorým vznikli stroje ako Spot a Atlas, môžu spoločnosti Hyundai pomôcť s napredovaním v robotickej sfére. O odpredaji firmy sa špekulovalo od novembra. Informáciu vtedy zverejnil server Bloomberg.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať