Robot Atlas predviedol parkour, je fyzicky zdatnejší ako mnohí z nás

Dielo spoločnosti Boston Dynamics, ktorá sa zameriava na hi-tech robotiku, je ešte schopnejšie. Atlas už vie okrem behu aj prekonávať fyzické prekážky.

Kontroverzné dielo spoločnosti Boston Dynamics, ktorá sa zameriava na hi-tech robotiku, je po novom ešte schopnejšie. Atlas už vie okrem behu aj prekonávať fyzické prekážky vrátane preskakovania polien. Ide mu to navyše lepšie, ako by to išlo niektorým z nás.

Neveríte? Stačí si pozrieť vyššie uvedené video a môžete mi veriť, že vám atletický výkon opäť o niečo lepšieho robota spôsobí husiu kožu. Parkour mu totiž ide tak dobre, ako keby táto kôpka kovu a pokročilých technologických vymožeností patrila medzi ostrieľaných profíkov z mäsa a kostí.

Preto nie je žiadnym veľkým prekvapením, že Atlas naháňa mnohým ľuďom obrovský strach. Niekto ho dokonca prirovnáva k jednoduchšej forme Terminátora. Ak budú inžinieri z Boston Dynamics takto pokračovať i naďalej, jedného dňa sa možno predsa len dočkáme skutočného Skynetu.

O rok, o dva a ani o tri roky to však rozhodne nebude. Vytvorenie tak schopného robota, ako bol Arnold Schwarzenegger v spomínanom hollywoodskom trháku, vyžaduje podstatne pokročilejšie technológie, ako sú dnes k dispozícii. Odborníci na robotiku majú preto pred sebou ešte celkom dlhú cestu.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Štát ľuďom začal posielať SMS. Dodržiavajte lockdown, vyzýva v správe

Total
25
Zdieľaní
Total
25
Zdieľať