Z kamióna na diaľnici v Spojenom kráľovstve boli odcudzené Apple produkty v hodnote takmer 7 miliónov dolárov!

Z kamióna na diaľnici M1 (Anglicko) boli odcudzené produkty značky Apple v hodnote až 6,6 milióna amerických dolárov, čiže niečo okolo 5,5 milióna eur.

Zlodeji očividne milujú produkty od Apple. Len nedávno sme vás informovali o piatich zamestnancoch Amazonu, ktorí z logistického centra v Madride ukradli iPhony v hodnote 500 tisíc eur. Dnes sa dozvedáme o ďalšej krádeži, no tentokrát sú čísla oveľa, oveľa väčšie.

Nový prípad pochádza zo Spojeného kráľovstva. Z kamióna na diaľnici M1 (Anglicko) boli odcudzené produkty značky Apple v hodnote až 6,6 milióna amerických dolárov, čiže niečo okolo 5,5 milióna eur.

Ako píše server MacRumors, celý incident sa mal odohrať v utorok, 10. novembra, okolo ôsmej hodiny večer. Konkrétne išlo o prepadnutie, a podľa všetkého veľmi starostlivo naplánované prepadnutie.

Podrobne naplánovaná lúpež

V kamióne sa počas lúpeže nachádzali dvaja pasažieri, a to šofér a člen ochrannej služby. Obaja boli zviazaní. Vozidlo s cenným nákladom bolo následne odvezené do malej dedinky Crick nachádzajúcej sa v oblasti grófstva Northamptonshire, kde zlodeji prepojili príves na už čakajúci druhý kamión. Pôvodný kamión tu bol ponechaný spolu s pôvodnou posádkou.

TIP REDAKCIE
Neželaný objekt na fotke? Tento online nástroj ho hravo vymaže

Druhý kamión sa neskôr našiel v okolí mesta Lutterworth, kde páchatelia podľa všetkého preložili náklad, presnejšie 48 paliet s Apple produktmi, do tretieho vozidla a ušli.

Celý prípad prešetruje polícia. Aktuálne má pátrať po svedkoch, ktorým boli nedávno na podozrivých miestach či za podozrivé ceny ponúkané na predaj rôzne Apple produkty.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať