POZOR: Šíri sa podvodná SMS-ka. Alza upozorňuje, že sa stala terčom útoku

Predvianočné obdobie sa nesnažia využiť len skutoční predajcovia, ale aj rôzni útočníci. Svedčí o tom aj ich najnovšia snaha zneužívajúca Alzu.

Predvianočné obdobie sa nesnažia využiť len skutoční predajcovia, ale aj rôzni útočníci. Svedčí o tom aj ich najnovšia snaha zneužívajúca dobré meno spoločnosti Alza. Tá na podvod upozornila prostredníctvom Facebooku.

Priatelia, upozorňujeme na podvodné smsky, ktoré informujú o výhre od našej spoločnosti (napríklad o výhre iPhone 12). Tieto správy nie sú zasielané spoločnosťou Alza.cz a.s. a dôrazne pred nimi varujeme,napísal obchod.

V praxi má ísť o starý dobrý recept na „úspech“. Nevinným ľuďom útočníci zašlú SMS-ku s informáciou o výhre v súťaži. Na overenie údajov si od ľudí vypýtajú platobné údaje a tým ich okradnú.

Na tieto správy prosíme nereagujte a neklikajte na odkazy v nich uvedené. Nezdieľajte ani svoje osobné, platobné ani iné údaje,“ radí Alza.

Obchod zároveň ubezpečuje, že od výhercov v skutočných súťažiach nikdy nepožadujú platobné údaje a výhry sú odovzdávané vždy bez nutnosti čokoľvek zaplatiť. Dodáva, že v prípade pochybností sa zákazníci majú obrátiť na informačnú linku.

TIP REDAKCIE
Podľa Apple má Android 47-násobne vyššie riziko kontaktu s malvérom. Pripisuje to sideloadingu

Či sa SMS správa šíri aj naprieč Slovenskom zatiaľ nevieme, no je to viac než pravdepodobné. TECHBYTE už kontaktoval spoločnosť Alza. Po získaní stanoviska budeme tento článok aktualizovať.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať