Zastavte pandémiu. Populárna hra Plague Inc. prichádza s novým herným režimom

Titul Plague Inc. môžeme bez preháňania zaradiť medzi najlepšie hry pre smartfóny. Hra sa v obchodoch s aplikáciami prvýkrát objavila v máji 2012.

Titul Plague Inc. môžeme bez preháňania zaradiť medzi najlepšie hry pre smartfóny. Hra sa v obchodoch s aplikáciami prvýkrát objavila v máji 2012. Priazeň miliónov hráčov si získala za jedinečný strategický koncept s prvkami simulácie.

V hre Plague Inc. majú hráči jednoznačnú úlohu. Musia vytvoriť vírus, ktorý čo najrýchlejšie a najefektívnejšie vyhubí celú populáciu ľudstva. Dianie v hre prebieha v reálnom čase, stratégiu efektívneho šírenia nákazy tak musia hráči upravovať a rozvíjať za pochodu.

Autorom hry v roku 2012 určite nenapadlo, že sa o pár rokov bude po svete šíriť skutočná pandémia, hoci s tou hernou má pramálo spoločného, aspoň čo sa dôsledkov týka. Plague Inc. je však hrou, ktorá má k súčasnej situácii tematicky asi najbližšie.

Vývojári sa to rozhodli využiť a pripravili pre hráčov nový herný režim The Cure, ktorý celú podstatu hry otáča naopak. Namiesto šírenia vírusu hráčov čaká boj proti pandémii. Musia prijímať rôzne opatrenia, pracovať na vyhľadávaní kontaktov a čakať, kým vedci vyvinú účinnú vakcínu.

Plague Inc.

Autori z Ndemic Creations pri tvorbe nového herného režimu spolupracovali so Svetovou zdravotníckou organizáciou a ďalšími inštitúciami, aby nový herný režim napodobňoval kroky pre zastavenie pandémie čo najvernejšie. Vývojári ale pripomínajú, že Plague Inc. nie je vedeckou simuláciou.

Podľa vedcov je hra Plague Inc. dôležitým médiom, pričom môže prispieť k lepšiemu verejnému povedomiu o pandémii a riešeniach, ktoré sú potrebné na zastavenie celosvetovej hrozby.

Aktualizácia hry Plague Inc. s režimom The Cure je už k dispozícii pre platformy Android a iOS. Onedlho sa nový herný režim objaví aj v počítačovej verzii hry. Dobré je, že si hru v opačnom garde môžete zahrať zadarmo.

Režim The Cure budú autori ponúkať bezplatne dovtedy, kým nebude pandémia nového koronavírusu pod kontrolou.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať