Slovenská pošta sklamala: Čínske objednávky nedoručí tak rýchlo ako česká

Pred pár dňami sme informovali o zaujímavom kroku Českej pošty, ktorá uzavrela partnerstvo s čínskym Aliexpressom.

Pred pár dňami sme informovali o zaujímavom kroku Českej pošty, ktorá uzavrela partnerstvo s čínskym Aliexpressom. Zaviazala sa, že objednávky doručí do 10 dní. Pomôcť jej v tom malo špeciálne prekladisko v Belgicku, ktoré vybaví preclenie a preposlanie do Česka.

Český zákazník tak do desiatich dní obdrží svoj balíček „se vším všudy“. Ako je na tom slovenský zákazník? Pýtali sme sa Slovenskej pošty, ktorá nám poskytla výnimočne stručnú odpoveď. Skoro tak, akoby len odvrkla.

Nič podobné sa totiž na Slovensku nechystá. „Slovenská pošta v súčasnosti takúto spoluprácu neplánuje,“ napísala hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková. Čakali ste viac? My tiež. Objednávať si cenovo často výhodnejšie produkty z Číny je niečo, čomu neodolal nejeden z nás.

Mať k dispozícii službu, ktorá vám objednávky doručí rýchlo a ešte ich za vás preclí je doslova „na nezaplatenie“. Nezabudnime, že od nového roka sa menia pravidlá na dovoz z Číny. Zdaneniu budú podliehať všetky zásielky, akokoľvek malé, resp. lacné.

Aj to je jeden z dôvodov, prečo mnohé čínske obchody v Európe prevádzkujú vlastné sklady. Dovoz a platenie daní tak majú pod vlastnou taktovkou.

Total
54
Zdieľaní
Total
54
Zdieľať