Najlepší televízor pre konzolu Xbox Series X? LG OLED, odporúča Microsoft

Trhová bitka dvojice najnovších herných konzol z dielní Sony a Microsoftu sa už rozbehla. Konzoly PS5 a Xbox Series X (a Series S) si postupne razia cestu k zákazníkom a pod vianočné stromčeky.

Trhová bitka dvojice najnovších herných konzol z dielní Sony a Microsoftu sa už rozbehla. Konzoly PS5 a Xbox Series X (a Series S) si postupne razia cestu k zákazníkom a pod vianočné stromčeky.

Pre dosiahnutie maximálneho herného zážitku na nových konzolách je vhodné vlastniť aj kvalitný televízor, ktorý disponuje vysokým rozlíšením a obnovovacou frekvenciou, nízkym oneskorením či žiarivými farbami. Aký televízor je teda pre najnovšie konzoly najvhodnejší?

V prípade Xbox Series X má Microsoft jednoznačnú odpoveď – tohtoročné OLED TV značky LG. Odporúčanie je výsledkom exkluzívneho partnerstva výrobcov Microsoft a LG, ktorého cieľom je propagovať schopnosti novej generácie konzoly.

Tohtoročné OLED televízory od LG podporujú technológie Dolby Vision HDR a Dolby Atmos, sprostredkujú hranie v 4K rozlíšení a pri snímkovaní 120 FPS, obsahujú režim automatickej nízkej latencie a pýšia sa tiež certifikáciou inštitúcií ako TÜV Rhineland a Underwriters Laboratories.

Xbox Series X
Foto: LG

Ak chcú zákazníci hrať HDR hry presne tak, ako to zamýšľali ich vývojári, OLED televízory sú na to podľa Microsoftu najvhodnejšie. Samozrejme, ak si konzolu Xbox Series X plánujete kúpiť, nemusíte automaticky do nákupného košíka prihadzovať aj novú telku od LG. Určite dobre poslúži aj tá, ktorú vlastníte, hoci nemusí byť zrovna najlepšia.

Hranie na konzole Xbox Series X s OLED TV od LG si ale budete môcť vyskúšať. Marketingové partnerstvo medzi spoločnosťami Microsoft a LG sa orientuje na trhy v Európe, v Afrike, na Strednom východe a oblasť Ázie a Tichomoria (zoznam krajín nižšie).

Vo vybraných krajinách bude výrobca organizovať maloobchodné podujatia, kde budú môcť potenciálni záujemcovia konzolu Xbox Series X v kombinácii s OLED TV od LG otestovať.

„Zákazníci môžu na vlastnej koži zažiť pohlcujúce vzrušenie z hrania na modeloch LG OLED TV 2020 a najnovšej konzole Xbox,“ uvádza sa v tlačovej správe, o ktorej informuje aj Forbes.

Konkurent Sony svojho exkluzívneho TV partnera pre konzolu PlayStation 5 hľadať nemusí. Japonský výrobca má vlastné televízory Sony Bravia. Aj v tomto prípade však platí, že maximálny zážitok z hrania zabezpečia lepšie vybavené kúsky z tohtoročného modelového radu Sony X90H.

Zapojené krajiny: Austrália, Rakúsko, Belgicko, Česko, Dánsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Maďarsko, India, Írsko, Izrael, Taliansko, Japonsko, Holandsko, Nový Zéland, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Rusko, Saudská Arábia, Singapur, Slovensko, Južná Afrika, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko, Turecko, Spojené arabské emiráty a Spojené kráľovstvo.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať