Microsoft má do Windows 10 pridať podporu pre Android aplikácie. Stať sa tak môže už budúci rok!

Podporované aplikácie budú s pravdepodobne dostupné v Microsoft Store. Ako si však gigant poradí s aplikáciami, ktoré si vyžadujú Google Play Services?

Ak by ste si dnes chceli na vašom zariadení s Windows 10 spustiť určitú Android aplikáciu, môžete, no budete k tomu potrebovať emulátor. Windows totiž tieto aplikácie priamo nepodporuje. Aspoň zatiaľ.

Podľa najnovšej správy, s ktorou prišiel Zac Bowden z Windows Central, by sa však práve toto malo v budúcnosti zmeniť. Bowden totiž tvrdí, že Microsoft uvažuje nad implementáciou podpory pre Android aplikácie priamo do Windows 10. Na svojom PC si ich tak budete môcť spustiť bez potreby akéhokoľvek emulátora.

Podpora Android aplikácií v prostredí Windows 10 by sa mohla stať realitou niekedy v priebehu budúceho roku, píše Android Authority. Zatiaľ ale nikto presne nevie, ako to vôbec bude celé vyzerať. Podľa Bowdena je možné, že podporované aplikácie budú dostupné v Microsoft Store. Dôležitou otázkou však je, ako si Microsoft poradí s aplikáciami, ktoré ku funkcionalite vyžadujú Google Play Services (napr. Gmail a Uber).

Microsoft však nie je softvérovým gigantom len tak pre nič za nič. Veríme, že si s implementáciou a všetkými možnými problémami, ktoré počas procesu vzniknú, hravo poradí.

Aký je váš pohľad na podporu Android aplikácií vo Windows 10? Uvítali by ste takúto novinku?

Aký je váš názor na podporu Android aplikácií vo Windows 10?

Zobraziť výsledky ankety

Loading ... Loading ...
Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať