V Japonsku sa v priebehu 4 dní predalo 118 tisíc PlayStation 5, Xbox Series X/S len 21 tisíc

V Japonsku sa počas prvých 4 dní a predalo zhruba 118 tisíc modelov PlayStation 5. Konkurenčných Xboxov sa počas 6 dní predalo len 21 tisíc kusov.

Sony i Microsoft nám už predstavili najnovšie generácie svojich herných konzol. Na jednej strane sa nachádza PlayStation 5, na druhej Xbox Series X po boku lacnejšej Xbox Series S.

Tábor konzolových hráčov sa tak raz a zas rozdelil na dva hlavné tábory – nadšencov série PlayStation a nadšencov série Xbox. Ktorá z nich je však početnejšia? Aktuálne výsledky z Japonska hovoria jasne.

Čo sa týka konzoly PlayStation 5, na území Japonska sa v priebehu prvých 4 dní od sprístupnenia predalo zhruba 118 tisíc modelov. Konkurenčných Xboxov sa počas 6 dní predalo len 21 tisíc kusov. Nie je pritom úplne jasné, či bola populárnejšia drahšia Series X alebo lacnejšia Series X, upozorňuje Wccftech.

Zdroj: Yakki

Dobrá práca, Sony!

Áno, čísla, ktoré PlayStation 5 dosiahla, sú veľmi slušné, no s predchádzajúcou generáciou sa nedajú porovnať. PlayStation 4 sa totiž počas prvého víkendu v Japonsku predalo až 322 tisíc kusov. Zároveň je však na tom o trochu lepšie ako PlayStation 3, ktorej sa predalo len okolo 88 tisíc kusov.

TIP REDAKCIE
Waze dostane plnohodnotný tmavý režim, funkcia sa už testuje

Toto sú však len informácie z Japonska. V celosvetovom meradle si PlayStation 5 vedie doslova famózne. Ako sme vás už upozornili v našom nedávnom článku, Sony sa počas prvých 12 hodín podarilo predať viac konzol PlayStation 5, než PlayStation 4 za 12 týždňov. A to už je čo povedať.

Ako je tomu u nás? Kúpili ste si alebo si plánujete kúpiť jednu z čerstvých konzol? Ak áno, ktorú? Dajte nám vedieť v ankete nižšie.

Ktorú konzolu ste si kúpili alebo si plánujete kúpiť?

Zobraziť výsledky ankety

Loading ... Loading ...
Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať