Huawei neotáľa, zrýchľuje práce na vlastnom operačnom systéme

Huawei má o necelý mesiac začať s testovaním svojho vlastného operačného systému HarmonyOS, pričom už budúci rok by sme sa mali dočkať stabilnej verzie.

Huawei na domácom trhu sprístupnil stabilnú verziu rozhrania EMUI 11 pre viacero svojich smartfónov, pričom aktualizáciu už čoskoro prinesie aj na svetový trh, konkrétne pre modely P40, P40 Pro, P40 Pro+ a Mate 30 Pro. Neponúka však len vylepšenia.

Čínsky výrobca má o necelý mesiac začať s testovaním svojho vlastného operačného systému HarmonyOS, pričom už budúci rok by sme sa mali dočkať stabilnej verzie, na ktorú budú môcť užívatelia podporovaných modelov presedlať. Zoznam týchto modelov nájdete tu.

Náznak blížiacej sa zmeny

Vráťme sa však späť k EMUI 11. Poniektorí užívatelia si všimli, že Huawei sa prostredníctvom novej verzie svojho užívateľského rozhrania pomaly pripravuje na prechod z Androidu na HarmonyOS. Jedným z dôkazov je nápis “Powered by Android”, ktorý sa zobrazuje pri zapínaní zariadenia. Ten je tam stále, no prešiel si výraznou vizuálnou úpravou.

Zdroj: Gizchina

Prvá snímka zobrazuje nápis v prostredí EMUI 11, druhá v prostredí EMUI 10.1. V oboch prípadoch ide o model Huawei P40 Pro, píše Gizchina.

TIP REDAKCIE
X-Tron X10 Pro: MONŠTRUM na 2 kolesách má dva 1 600 W motory a maximálku až 70 km/h!

Aktuálna cena Huawei P30 Pro v slovenských e-shopoch

Ďalší náznak blížiaceho sa prechodu na vlastný operačný systém možno nájsť v nastaveniach, konkrétne v sekcii Informácie o telefóne, kde pri úrovni bezpečnostnej záplaty chýba slovo “Android”.

Beta verzia pre vývojárov vychádza 18. decembra

Náznaky sú to malé, no predsa len sú to náznaky. Beta verzia nového operačného systému sa má sprístupniť už 18. decembra, avšak zatiaľ len pre vývojárov. O 5 mesiacov neskôr, čiže niekedy v apríli, sa začne s verejným testovaním, kedy si HarmonyOS budú môcť vlastnej koži vyskúšať aj bežní užívatelia.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať