Huawei Mate 30 Pro začína dostávať aktualizáciu na EMUI 11

Spoločnosť Huawei rozposiela aktualizáciu s najnovšou verziou používateľského rozhrania EMUI 11, ktorá je určená pre high-end model Mate 30 Pro.

Spoločnosť Huawei rozposiela aktualizáciu s najnovšou verziou používateľského rozhrania EMUI 11, ktorá je určená pre high-end model Mate 30 Pro. Ide o stabilnú verziu systému, ktorej predchádzalo beta testovanie.

XDA ale upozorňuje, že EMUI 11 pre Mate 30 Pro ešte nie je postavené na najnovšej verzii operačného systému Android 11. Huawei stratil kvôli obchodným obmedzeniam zo strany USA prístup k zdrojovému kódu najnovšieho Androidu ešte pred jeho oficiálnym vydaním.

Vývoj novej verzie rozhrania teda mohol započať až potom, ako bol Android 11 oficiálne predstavený.  EMUI 11 napriek tomu obsahuje niekoľko nových funkcií a vylepšení, pričom tie z OS Android 11 bude Huawei do EMUI 11 pridávať postupne.

mate 30 Pro
Foto: XDA/Teme

EMUI 11 prichádza s rozšírenou funkciou Always-On-Display, ktorá umožňuje používateľom prispôsobiť si zobrazovanie na vypnutej obrazovke smartfónu pomocou textov a rozličných obrázkov.

Užitočnejšie pôsobí vylepšená podpora pre prácu s viacerými aktívnymi oknami. Aplikácie sa dajú otvárať, presúvať a minimalizovať v plávajúcom okne, čo zabezpečí kvalitnejší multitasking.

EMUI 11 ďalej kladie dôraz na lepšiu ochranu osobných údajov a súkromia, pribudla možnosť upravovať poznámky z viacerých zariadení Huawei súčasne, či napríklad plynulejšie animácie a nové efekty, ktoré zase o niečo pozdvihnú vizuálnu atraktivitu používateľského rozhrania EMUI.

EMUI 11 pre Huawei Mate 30 Pro výrobca distribuuje po etapách, nejaký čas môže trvať, kým sa ohlási v našich končinách. Softvérový balíček má veľkosť 3,18 GB, ide teda o jednu z tých objemnejších aktualizácií.

Huawei Mate 30 Pro zároveň patrí medzi zariadenia, ktoré bude možné v budúcom roku aktualizovať na HarmonyOS – vlastný operačný systém Huawei. Prvým v rade bude Mate 40 Pro, nasledovať ho budú zariadenia s čipsetmi Kirin 990.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať