oneplus nord

V DxOMark prevetrali aj OnePlus Nord, hodnotením sa priblížil k Huawei P20 Pro

V rebríčku expertov z DxOMark pribudol nový záznam. Podrobným testovaním zameraným na fotografické a video schopnosti prešiel OnePlus Nord.

V rebríčku expertov z DxOMark pribudol nový záznam. Podrobným testovaním zameraným na fotografické a video schopnosti prešiel OnePlus Nord, smartfón strednej triedy, ktorý bol predstavený tento rok v lete.

OnePlus Nord je dostupný aj na našom trhu, pričom sa predáva za cenu ľahko presahujúcu hranicu 400 eur. Foto techniku zariadenia tvorí hlavný snímač obrazu s veľkosťou 1/2.0″, rozlíšením 48 Mpx, svetelnosťou f/1.75 a optickou stabilizáciou obrazu.

Dopĺňa ho širokouhlý fotoaparát s ekvivalentnou ohniskovou vzdialenosťou 16 milimetrov (8 Mpx, f/2.3), hĺbkový snímač s rozlíšením 5 Mpx a svetelnosťou f/2.4 a makro fotoaparát (2 Mpx, f/2.4), ktorý však v DxOMark v rámci svojho protokolu netestovali.

OnePlus Nord obdržal kombinované hodnotenie 108 bodov. 117 bodov získal za fotky, 47 bodov za zoom a 92 bodov za kvalitu videa. Skóre je teda z celkového pohľadu na rebríček len priemerné. To ale nevadí.

Foto: OnePlus Nord

Smartfón sa vzhľadom na svoju cenu nemôže v tejto oblasti porovnávať s vlajkovými zariadeniami a na to, koľko stojí, fotí dobre. Pre porovnanie, Huawei P20 Pro získal od recenzentov kombinované hodnotenie 109 bodov.

Vlajková loď z roku 2018 sa v marci toho roku ocitla na samom vrchole rebríčka DxOMark, v čom mobilné top-end zariadenia od Huawei pokračujú úspešne dodnes.

TIP REDAKCIE
Prvý náhľad na Xiaomi 12: Aký dizajn zvolí výrobca tentokrát?

Autori hodnotenia ocenili pri smartfóne OnePlus Nord presnú expozíciu a rovnako presné automatické zaostrovanie. Fotky nestrácajú detaily pri snímaní v interiéri aj exteriéri.

Videá zaznamenané v interiéri a exteriéri majú pekné farby a relatívne málo šumu, obstojne tiež pracuje automatická stabilizácia videa.

Aktuálna cena OnePlus Nord

Veľkou slabinou je automatické zaostrovanie a sledovanie objektov pri natáčaní videí. OnePlus Nord tiež horšie zvláda fotografovanie a nakrúcanie v zlých svetelných podmienkach, z čoho vyplývajú problémy s vyvážením bielej farby.

Referenčné fotky a video z testovania nájdete vo výstupe tvorcov z DxOMark.

Total
15
Zdieľaní
Total
15
Zdieľať