Vyhľadávanie Google zobrazí aj 3D modely vozidiel vrátane interiéru a ďalších detailov

Ak vlastníte kompatibilný smartfón, vo vyhľadávaní Google môžete natrafiť na rôzne objekty, ktoré si viete zobraziť v rozšírenej realite.

Ak vlastníte kompatibilný smartfón, vo vyhľadávaní Google môžete natrafiť na rôzne objekty, ktoré si viete zobraziť v rozšírenej realite. V súčasnosti to sú hlavne rôzne zvieratá, ale tiež ľudská anatomická sústava, fyzikálne a biologické predmety alebo napríklad veliteľský modul Apollo 11.

Stačí do vyhľadávania Google napísať napríklad „vlk“ a vo výsledkoch ťuknúť na tlačilo „zobraziť v 3D“. Zviera sa razom zobrazí ako trojrozmerná animácia, s ktorou môžete na displeji smartfónu manipulovať – otáčať ju a približovať.

Tlačidlo „Vo vašom priestore“ vám dovolí zviera umiestniť pomocou rozšírenej reality do skutočného sveta. Fotoaparátom smartfónu namierite na rovnú plochu, podlahu, stôl či chodník, kde sa virtuálne zviera ihneď zobrazí.

3D objekty sú zaujímavou a zábavnou funkciou, ktorá môže pomôcť aj pri vzdelávaní alebo nakupovaní produktov. Google totižto databázu podporovaných objektov neustále rozširuje. Na online konferencii Search On najnovšie oznámil, že si používatelia môžu vo vyhľadávaní zobraziť pomocou rozšírenej reality aj autá.

Rozšírenie funkcionality sa zatiaľ týka len amerického trhu a značiek Volvo a Porsche. Neskôr do databázy pribudnú vozidlá ďalších značiek, ktoré si snáď časom v 3D formáte zobrazíme aj u nás.

TIP REDAKCIE
Samsung POZÝVA: Zopakuje predaj cez live stream, ponúkne zľavu na hodinky aj súťaž o slúchadlá!

3D zobrazenie áut je o niečo prepracovanejšie. Základ zostáva rovnaký, vozidlo si používateľ zobrazí na displeji zariadenia, alebo priamo v priestore prostredníctvom rozšírenej reality.

Funkcia ale navyše umožňuje zmeniť farbu vozidla z palety, ktorú ponúka jeho výrobca. Okrem toho sa dá prezrieť interiér spolu s detailným pohľadom na tlačidlá, prístrojovú dosku, sedadlá a ďalšie prvky interiéru.

Google tak vyrobil akýsi virtuálny showroom, v ktorom si môže potenciálny kupujúci vozidlo podrobne obhliadnuť ešte predtým, ako navštívi predajňu. Poprípade si ho rovno objedná online, čo už dnes pár automobiliek umožňuje.

Môžeme očakávať, že niekedy v budúcnosti bude vyhľadávanie Google zobrazovať podstatne viac 3D objektov než len pár áut, zvierat a iných predmetov. Napríklad spotrebnú elektroniku, nábytok a ďalšie produkty.

Zariadenia

Zobrazenie objektov v 3D a rozšírenej realite nepodporujú všetky zariadenia, aj keď ich je relatívne dosť. Funguje na smartfónoch, ktoré dokážu pracovať s jadrom ARCore od Google a ARKit od Apple.

Ide smartfóny iPhone 6s a novšie (iOS11 a novšie verzie) a zariadenia s OS Android 7 a novším. Zoznam podporovaných iOS zariadení nájdete TU a zoznam podporovaných Android zariadení zase TU.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať