Sony aktualizovalo mobilnú PlayStation aplikáciu, je pripravená na príchod konzoly PS5

Spoločnosť Sony sa rozhodla aktualizovať svoju mobilnú aplikáciu PlayStation App, ktorá si inováciu rozhodne zaslúžila. Inovácia prchádza v správnom čase.

Spoločnosť Sony sa rozhodla aktualizovať svoju mobilnú aplikáciu PlayStation App, ktorá si inováciu rozhodne zaslúžila. Chýbajúce funkcie a zastaraný vzhľad vývojári vyriešili v správnom čase, pred blížiacim sa spustením predaja (12. november) konzoly PlayStation 5.

Mobilná aplikácia PlayStation App je dostupná pre platformy Android a iOS. Vďaka aktualizácii získala vylepšené rozhranie s domovskou obrazovkou, ktorá kladie do pozornosti nedávno hrané hry a vašich priateľov.

Pre chatovanie s osobami zo zoznamu vašich priateľov už nebudete potrebovať samostatnú aplikáciu. Vývojári integrovali prostredie PS Messages priamo do aplikácie PlayStation App. Existujúce konverzácie budú do aplikácie automaticky presunuté.

Okrem klasických textových správ môžete komunikovať aj hlasom, a to až s 15 priateľmi. Samozrejmosťou je vyhľadávanie a nakupovanie hier z PlayStation Store prostredníctvom aplikácie.

PlayStation
Foto: Sony

Cez aplikáciu tiež môžete konzole PS4 a PS5 na diaľku rozkázať, aby začal sťahovať zakúpenú hru. V tomto smere budú mať výhodu používatelia novej konzoly PS5, ktorí získajú navyše kontrolu nad jej interným úložiskom.

TIP REDAKCIE
POZOR: Slovákom chodí mimoriadne nebezpečný email. Môžete prísť o tisíce! (FOTO)

Ak bude pamäť konzoly plná, cez aplikáciu jednoducho vymažete časť obsahu, aby sa mohla stiahnuť nová hra. Rovnako je v aplikácii dostupná aj možnosť vzdialeného spustenia hry na konzole PS5.

Aplikáciu PlayStation App nájdete v obchodoch Apple App Store a Google Play. Ukážku si môžete pozrieť vo videu nižšie.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať