Takto by to malo vyzerať

VIDEO: Takto má vyzerať vôbec prvý smartfón s rolovacím displejom!

Krátke video nám prezentuje smartfón vybavený vysúvacím displejom. V základnom stave má obrazovka na uhlopriečku 4,5″, v rozloženom až 6,7″.

Čínsky výrobca TCL začal o smartfónoch s rolovacími displejmi hovoriť ešte na začiatku tohto roka, konkrétne počas veľtrhu CES. Teraz, o približne 10 mesiacov neskôr, sa nový typ ohýbateľného telefónu objavuje na videu. Zatiaľ však má ísť len o prototyp, píše Gizchina.

Krátke video, ktoré nájdete pod týmto odstavcom, nám prezentuje smartfón vybavený vysúvacím displejom. V základnom stave má obrazovka uhlopriečku 4,5″, v rozloženom až 6,7″.

TCL tvrdí, že aktuálne pracuje na novej technológii postavenej na flexibilných OLED displejoch. Taktiež uvádza, že tieto obrazovky môžu byť opätovne zrolované a vyrolované až 200 000-krát.

Predstavený môže byť už čoskoro

Výrobca počas podujatia IFA prehlásil, že zariadenie tohto typu neplánuje na trh uviesť skôr ako na konci tohto roka.

Ross Young, spoluzakladateľ a CEO spoločnosti Display Supply Chain Consultants, však pod predmetným videom zverejnil komentár, ktorý naznačuje, že debut prvého smartfónu s rolovacím displejom môže byť veľmi blízko. Ako veľmi? To, žiaľ, presne nevieme.

TIP REDAKCIE
Tablet s výrezom v displeji? Taký má byť Samsung Galaxy Tab S8 Ultra

Ak nám však skutočne má byť predstavený už čoskoro, je vysoko pravdepodobné, že sa podrobnejších informácií o zariadení dočkáme v priebehu najbližších týždňov.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať