windows 2H20

NÁVOD Ako nainštalovať októbrovú 2020 aktualizáciu Windows 10 (20H2)

Microsoft včera oficiálne uvoľnil najnovšiu veľkú aktualizáciu pre Windows 10. Aktualizácia 20H2 (októbrová) sa dá nainštalovať už dnes.

Microsoft včera oficiálne uvoľnil najnovšiu veľkú aktualizáciu pre Windows 10. Októbrová aktualizácia sa však šíri, ako býva zvykom, po vlnách, aby firma vychytala všetky problémy a dobre vieme, že ich nezvykne byť málo.

Ak aktualizáciu nepotrebujete mať nainštalovanú okamžite, odporúčame počkať, kým vám ju Windows neponúkne sám. To zaručí, že pre vašu zostavu príde už skontrolovaná verzia s čo najväčším počtom opravených chýb. Ak neviete počkať (ako my), existuje aj ďalší spôsob ako ju získať.

Začnime však základom. Ako požiadať o kontrolu aktualizácií.

Ako získať aktualizáciu cez Windows Update

Microsoft včera potvrdil, že aktualizácia sa prvé dni objaví len na niektorých zariadeniach. Ak chcete zistiť, či medzi patrí aj to vaše, spraviť tak môžete tu: Nastavenia – Aktualizácia a zabezpečenie – Vyhľadať aktualizácie.

Ak je aktualizácia dostupná, Windows ju začne sťahovať a neskôr vám ponúkne jej inštaláciu. Spoznáte ju podľa označenia „20H2“.

Microsoft odporúča, aby ste na aktualizáciu počkali a to isté odporúčame aj my. Inštaláciou preskakujete dôležitý krok testovania a môžete naraziť na problémy.

Ako manuálne nainštalovať aktualizáciu 20H2

Ak ste si istí, že update chcete, stačí spraviť toto:

windows web
Na webe Microsoftu si stiahnite aktualizačný program.

Zamierte na tento web a kliknite na „Aktualizovať“.

Stiahne sa vám inštalačný (EXE) súbor. Spustite ho.

windows 10 20h2 update
Program vám ukáže, ktorú aktualizáciu ide inštalovať.

Aktualizačný program vám povie, akú verziu používate (v našom prípade 2004) a na akú ho budete aktualizovať (2009). Verzia 2009 je najnovší update 20H2.

Ak všetko sedí, kliknite na „Aktualizovať“ čím sa spustí stiahnutie a následné inštalovanie.

windows obnova
V prípade problémov môžete Windows jednoducho obnoviť.

V prípade ak narazíte na veľký problém, môžete sa vrátiť na predošlú verziu. Stačí ak zamierite do nastavení takto: Nastavenia – Aktualizácia a zabezpečenie – Obnovenie (nachádza sa v ľavom menu).

Total
11
Zdieľaní