Google má veľké plány, do roku 2025 chce vo svojich baleniach prestať používať plasty

Google chce vo svojich baleniach kompletne prestať používať plasty do roku 2025. Namiesto nich vraj prejde na 100-percentne recyklovateľné materiály.

Asi všetci veľkí výrobcovia sa v dnešnej dobe snažia čo najviac redukovať svoj negatívny vplyv na životné prostredie. Exemplárnym príkladom je svetoznámy gigant Apple, ktorý pre tento účel odstránil z balení (nielen) najnovších iPhonov nabíjačku a slúchadlá. Podobný krok má mať v pláne aj juhokórejský Samsung, no táto predpoveď zatiaľ nebola oficiálne potvrdená.

Ďalším významným menom, ktoré má v pláne podporiť životné prostredie redukciou množstva nadbytočného odpadu, je Google. Spoločnosť totiž prehlásila, že do roku 2025 chce vo svojich baleniach kompletne prestať používať plasty. Namiesto nich vraj prejde na 100-percentne recyklovateľné materiály, píše 9to5Google.

Google sa snaží minimalizovať podiel plastov vo svojich baleniach už od roku 2016. Je síce pravda, že odvtedy krabičky obsahujú zväčša kartón, no stále v nich môžeme nájsť aj zopár plastových súčiastok či pomôcok, ako sú napríklad ochranné kryty či svorky, ktoré držia pokope nabíjací kábel.

To sa však v budúcnosti zmení. Google kompletne eliminuje plasty zo svojich balení do roku 2025. Aspoň tak znie jeho plán.

TIP REDAKCIE
Vedci: Ľadovce sa napriek dobrým tohtoročným podmienkam ďalej topia
Zdroj: Google

Viac recyklovaných materiálov

Portfólio spoločnosti Google aktuálne obsahuje niekoľko produktov, ktoré sú, aspoň sčasti, vyrobené z recyklovaných materiálov. Ako príklad môžeme použiť inteligentné reproduktory Nest Mini a Nest Audio, ktoré obsahujú “látku” vyrobenú z recyklovaných plastov.

Ďalším skvelým príkladom je nový Chromecast, ktorý je takmer spolovice vyrobený z recyklovaných materiálov. Google uvádza, že podobný postup v najbližších rokoch uplatní pri viacerých produktoch.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať