Huawei údajne pripravuje nový skladací smartfón. Čo môžeme očakávať od Mate X2?

Podľa renomovaného informátora vystupujúceho ako Digital Chat Station si zariadenie nedávno prešlo certifikáciou, ktorá nám odhalila časť jeho výbavy.

Huawei to aj napriek svojej nepriaznivej situácii nevzdáva. Už onedlho sa máme dočkať predstavenia radu Mate 40, pričom v budúcnosti čínsky výrobca údajne plánuje vydať aj ďalší skladací smartfón, priameho nástupcu pre Mate X a Mate Xs.

Ako píše server Gizchina, toto zariadenie má byť na trhu známe ako Huawei Mate X2. Podľa renomovaného informátora vystupujúceho ako Digital Chat Station si nedávno prešlo certifikáciou, ktorá nám odhalila časť jeho výbavy.

Čo konkrétne sme sa dozvedeli? Mate X2 má disponovať modemom HiSilicon Hi1105 a technológiou Wi-Fi 6+, vďaka čomu sa môžeme tešiť na špičkový výkon v rámci bezdrôtových sietí.

Informátor ďalej uvádza, že zariadenie bude vybavené výkonným čipsetom Kirin 9000, pričom po softvérovej stránke ho má poháňať operačný systém Android 10 v kombinácii s rozhraním EMUI 11.

Kedy príde? Koľko bude stáť?

Viac sa toho o zariadení nevie, aspoň zatiaľ. Nemáme teda poňatia, koľko bude stáť a ani kedy by mohlo doraziť. Rozhodne však bude výkonnejšie a špičkovejšie ako posledné skladacie smartfóny od Huawei, súdiac podľa názvu. Ako sme už spomenuli vyššie, má ísť o priameho nástupcu Mate Xs, ktorého výbavu sme vám priblížili v našej recenzii.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Facebook chce zmeniť názov spoločnosti, vieme, čo je za tým!

Čo sa týka série Mate 40, tá by sa nám mala ukázať niekedy v priebehu tohto mesiaca.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať