Harley-Davidson ukázal svoj prvý e-bike. Series 1 zatiaľ okúzľuje dizajnom

Ikonická americká značka Harley-Davidson je široko známa vďaka svojim burácajúcim motorkám, ktoré vyrába nepretržite od roku 1903.

Ikonická americká značka Harley-Davidson je široko známa vďaka svojim burácajúcim motorkám, ktoré vyrába nepretržite od roku 1903. Napriek klasickému charakteru sa výrobca nevyhýba moderným pokrokovým riešeniam.

Harley-Davidson to dokázal v minulom roku, keď spustil na vybraných trhoch predaj elektrickej motorky LiveWire. Ako prototyp sa tento motocykel predvádzal v niektorých predajniach značky Harley-Davidson v USA a Kanade od roku 2015.

LiveWire sa neskôr ukázal aj vo filme Avengers: Age of Ultron, v ktorom ho osedlala herečka Scarlett Johansson.

Series 1

Harley-Davidson sa rozhodol pôsobiť aj v príbuznom dvojkolesovom segmente, v kategórii elektrických bicyklov, informuje Engadget. Z dcérskej divízie Serial 1 Cycle Company spravil samostatnú spoločnosť, ktorá bude e-bicykle vyvíjať a vyrábať.

Prvým produktom je Serial 1 – elektrobicykel, ktorý svojim vzhľadom odkazuje na prvý motocykel Harley-Davidson z roku 1903. Štýlové prevedenie vystihuje elegantný rám čiernej farby doplnený kolesami s hrubými bielymi pneumatikami.

Foto: Harley-Davidson

Všimnúť si tiež môžeme osvetlené logo značky, retro sedadlo z hnedej kože alebo remeň, ktorý vedie od pedálov s pohonným ústrojenstvom k zadnému kolesu. Dizajn je vlastne zatiaľ tým jediným, čím sa môžeme kochať.

TIP REDAKCIE
Apple predstavil MacBook Pro pre rok 2021: Majú 120 Hz displej, šialený výkon a dôležité porty!
Prvý motocykel Harley-Davidson z roku 1903. Foto: Ultimate Motocykling

Výrobca neprezradil nič o výkone elektrického motora, dojazde, kapacite batérie, nabíjaní a ďalších vlastnostiach. Na oficiálnej stránke venovanej e-bicyklu Series 1 ale prebieha odpočítavanie, ktoré skončí 16. novembra.

Môžeme s istotou predpokladať, že práve v tento deň sa dozvieme všetky podstatné informácie. Predaj bude spustený v marci 2021. Cena je taktiež neznáma, no pohybovať sa zrejme bude v rozmedzí niekoľkých tisíc dolárov.

Pustiť sa do vývoja a výroby elektrických bicyklov môže byť pre značku dobrým krokom. Podľa výrobcu mal v roku 2019 celosvetový trh s elektrickými bicyklami hodnotu viac ako 15 miliárd dolárov. Odhaduje, že v rokoch 2020 až 2025 bude trh rásť tempom 6 percent ročne.

Ako Series 1 vyzerá si môžete pozrieť na prezentačných videách nižšie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať