Legenda Harley Davidson predstaví elektrické motorky vrátane bicykla!

Legendárny výrobca rýdzo amerických motoriek s ikonickým zvukom oznámil, že dokončuje projekt, ktorý prinesie úplne nový modelový rad špičkových elektromotoriek vrátane menšieho prekvapenia.

Legendárny výrobca rýdzo amerických motoriek s ikonickým zvukom oznámil, že dokončuje projekt, ktorý prinesie úplne nový modelový rad špičkových elektromotoriek vrátane menšieho prekvapenia. Harley Davidson investuje do vývoja avizovaných noviniek až cez 150 miliónov dolárov.

V modelovom rade by malo figurovať hneď viacero rôznych platforiem, čo znamená, že pôjde o viacero rôznych kategórií. Potenciálny zákazník vraj dostane na výber ako z ťažkých či veľkých motoriek, tak aj z tých ľahších a menších modelov. A aby toho náhodou nebolo málo, v novom portfóliu nemá dokonca chýbať ani bicykel na elektrickú energiu.

Spoločnosť Harley Davidson sa podľa jej slov chce tentokrát zamerať predovšetkým na mladšiu a technologicky zdatnejšiu klientelu, ktorá pokukuje aj po čoraz populárnejších elektromobiloch. Technickú špecifikáciu, ako je napríklad výkon alebo dojazd, v týchto dňoch ešte stále nepoznáme.

TIP REDAKCIE
RECENZIA Samsung Jet Bot AI+: Robotický vysávač s očami, ktorý ochráni váš domov

Do samotného vývoja hodlajú naliať sumu od 150 až do 180 miliónov amerických dolárov. Nie však v jednu chvíľu, ale v jednotlivých etapách, a to priebehu niekoľkých nadchádzajúcich rokov.

Na spomínanom projekte s názvom LiveWire pracujú už 4 roky a do oficiálneho predstavenia zostáva maximálne 18 mesiacov. Nový modelový rad vraj uvidíme už niekedy v priebehu nadchádzajúceho roka.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať