sluchadla

Apple vie, čo robí: Absencia doplnkov v krabičkách od iPhonov podporí predaj bezdrôtových slúchadiel

Apple nedávno zoficiálnil svoje rozhodnutie týkajúce sa obsahu krabičiek, v ktorých ku zákazníkom prichádzajú jeho smartfóny.

Apple nedávno zoficiálnil svoje rozhodnutie týkajúce sa obsahu krabičiek, v ktorých ku zákazníkom prichádzajú jeho smartfóny. V balení nového iPhonu po novom nenájdete slúchadlá ani adaptér. Zmena sa pritom nemá týkať len nových, ale aj starších modelov.

Toto rozhodnutie, pochopiteľne, vyvolalo obrovské vlny reakcií, ktoré môžeme rozdeliť na dve základné skupiny – tí, ktorým toto rozhodnutie neprekáža a tí, ktorým toto rozhodnutie jednoznačne prekáža.

Ani jednu skupinu však v tomto prípade nemôžeme označiť ako “zlú” či “dobrú”. Je pravda, že absencia doplnkov v krabiciach od nových iPhonov bude v konečnom dôsledku znamenať menší objem odpadu, ktorý má negatívny vplyv na naše životné prostredie. Toto rozhodnutie tak priamo korešponduje s plánom Apple stať sa 100-percentne uhlíkovo neutrálnou spoločnosťou, a to do roku 2030.

No na druhú stranu, užívatelia, ktorí doma nemajú žiadnu staršiu nabíjačku, si tento pomerne kľúčový komponent musia zakúpiť oddelene, čo rozhodne nie je veľmi pohodlné, a preto je ich negatívny pohľad pochopiteľný. Rovnako tomu je aj v prípade slúchadiel.

TIP REDAKCIE
Xiaomi chystá MIUI 13. Aktualizáciu na nové rozhranie má získať až 118 zariadení!
FOTO: Jess Watters – Pexels.com

Apple vie, čo robí

Tak či onak, zo strany Apple ide o veľmi šikovné rozhodnutie, nakoľko tak dokáže pomôcť nielen životnému prostrediu, ale aj sebe samému. Výrobca totiž týmto spôsobom výrazne podporí predaj svojich bezdrôtových slúchadiel. A áno, aj nabíjačiek.

Ako píše server Gizmochina, presne v deň, kedy Apple predstavil sériu iPhone 12, spoločnosť Beats odhalila slúchadlá Beats Flex. Tie do predaja vstúpili 23. októbra, čiže v rovnaký deň ako nové iPhony. Náhoda? S najväčšou pravdepodobnosťou nie, nakoľko značku Beats vlastní Apple.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať