Keď sa chce, tak to ide: 4-ročný Galaxy S7 práve získava aktualizáciu!

Vlajková loď z roku 2016 práve získava dôležitú aktualizáciu prinášajúcu bezpečnostnú záplatu zo septembra 2020.

Vlajková loď z roku 2016 práve získava dôležitú aktualizáciu prinášajúcu bezpečnostnú záplatu zo septembra 2020.

Samsung začiatkom roka potvrdil, že na najnovšiu verziu Androidu bude aktualizovať tri generácie smartfónov a tabletov. Najstaršími sú však tie, ktoré boli predstavené v roku 2019.

To, že Samsung Galaxy S7 a S7 Edge získavajú aktualizáciu je preto celkom prekvapením. Podobne zareagovali aj ľudia na Reddite, ktorí aktualizáciu nahlásili.

Aj napriek tomu, že S7 a S7 Edge nezískavajú nové funkcie, je pekné vidieť, že výrobca dbá na zabezpečenie a aspoň svoje vlajkové lode aktualizuje pravidelne. Na zozname zariadení, ktoré získavajú aktualizáciu štvrťročne je najstarším zariadením Galaxy S8 a S8+.

Ak by ste Galaxy S7 alebo S7 Edge používali aj dnes, čakajte aktualizáciu veľkú približne 69 MB. Celková veľkosť sa však môže z krajiny na krajinu meniť.

Samsung nie je jediný, kto sa snaží aktualizovať aj staršie smartfóny. Huawei mal tento rok aktualizovať modely Mate 8 z roku 2015P9 z roku 2016. Kráľom v tomto smere je stále Apple, ktorý staršie telefóny aktualizuje pravidelne, pričom okrem bezpečnostných záplat prináša aj nové verzie operačného systému iOS.