Facebook zakročil: Vymazal video, v ktorom sa Marian Kotleba „lieči“ na COVID-19

Facebook zo svojej sociálnej siete po 48 hodinách odstránil video, na ktorom Marian Kotleba vysvetľuje jeho liečebný proces pri ochorení COVID-19.

Facebook zo svojej sociálnej siete po 48 hodinách odstránil video, na ktorom Marian Kotleba, popredný predstaviteľ strany ĽSNS, vysvetľuje jeho liečebný proces pri ochorení COVID-19. Sociálna sieť ho vyhodnotila ako hoax. O skutočnosti informoval sám Kotleba.

Video, ktoré obletelo Slovensko, bolo rozporuplné hlavne kvôli tomu, čo Kotleba odporúčal na liečbu ochorenia Covid-19. Spomínal napríklad používanie lieku Bromhexin, ktorý dopĺňal vodkou.

O desiatej Stop kašeľ, o dvanástej Bromhexin, o druhej Stop kašeľ. Proste prekladať, ako keď robíte koložvársku kapustu,“ radil vo videu.

Na jeho odporúčania ešte pred dvoma dňami reagoval aj Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL), ktorý jeho postup označil za hoax a ľuďom neodporučil kombináciu Bromhexinu a alkoholu. Vysvetľuje, že liečivo sa používa na uvoľnenie hlienov pri liečbe akútnych a chronických ochorení priedušiek a pľúc spojených s produkciou hustého hlienu. Známym príznakom ochorenia Covid-19 je suchý kašeľ.

Snahu Mariana Kotlebu zviditeľniť sa na Facebooku pekne zdokumentoval server Infosecurity, ktorý poznamenal, že jeho videá a príspevky ani zďaleka nemajú taký dosah ako príspevky jeho straníckych kolegov. Dosah za posledných 7 dní dosiahol len 13 % z toho, čo sa podarilo napríklad Milanovi Uhríkovi a Milanovi Mazurekovi.

TIP REDAKCIE
Honor 50 je tu: Prináša Google služby, 108 Mpx foťák a viac za 499 €!

Stránka Lovci šarlatánov, ktorá dlhodobo pomáha objasňovať hoaxy zároveň podotýka, že nepomáha ani Oscilococcinum, ktoré Kotleba taktiež spomína. Nie je to totiž liek, ale homeopatikum.

Aby toho nebolo málo, Nový čas dnes informoval o tom, že Marian Kotleba mal porušiť karanténu a navštívil centrálu svojej strany.

Total
27
Zdieľaní
Total
27
Zdieľať