Do hudobnej služby Spotify sa môžete po novom prihlásiť aj svojím Google účtom

V najpopulárnejšej hudobnej službe Spotify pribudla nová možnosť pre prihlásenie. Do aplikácie sa teraz môžete prihlásiť pohodlnejšie, svojim účtom Google. 

V najpopulárnejšej hudobnej službe Spotify pribudla nová možnosť pre prihlásenie, ktorú vývojári sprístupnili, symbolicky, s blížiacim sa koncom hudobnej služby Hudba Google Play. Do aplikácie sa teraz môžete prihlásiť pohodlnejšie, svojím účtom Google. 

Prihlásenie pomocou Google účtu je veľmi jednoduché a bezpečné, uvádza Spotify na stránke podpory. Inak žiadne priame výhody neprináša a padne vhod hlavne novým používateľom, ktorí doteraz hudobnú službu Spotify nepoužívali.

Problémom totižto je, že existujúce konto v službe Spotify sa zatiaľ nedá prepojiť s účtom Google. Pokiaľ používate pre prihlásenie rovnakú e-mailovú adresu ako v účte Google, zobrazí sa štandardná výzva pre zadanie hesla, ktoré ste uviedli pri pôvodnej registrácii.

Pri odlišných e-mailových adresách sa v službe Spotify vytvorí nový účet, do ktorého sa budete prihlasovať priamo cez Google. Druhým úskalím je, že prihlásenie cez Google je dostupné len na webe a v smartfónoch s operačným systémom Android.

TIP REDAKCIE
Tesla dosiahla významný míľnik: Tento rok stihla vyrobiť vyše 1 milióna elektromobilov!

Predplatitelia, ktorí používajú systém iOS a Windows, sa zatiaľ cez účet Google do Spotify neprihlásia. Spotify tak v podstate v tomto smere len dobieha menšieho konkurenta Deezer, ktorý prihlásenie cez účet Google ponúka dlhodobo.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať