POTVRDENÉ: PS5 je najväčšou konzolou modernej doby. Pozrite si porovnanie veľkosti

Keď Sony zverejnila dizajn PlayStation 5, internetoví detektívi sa okamžite pustili do práce a prišli na to, že PS5 bude poriadne veľké zariadenie.

Keď Sony zverejnila dizajn PlayStation 5, internetoví detektívi sa okamžite pustili do práce a prišli na to, že PS5 bude poriadne veľké zariadenie. Veľkosť akéhokoľvek zariadenia je veľmi dôležitá, toho, čo bude mať väčšina z nás v obývačke, obzvlášť. Pozrite si najnovšie porovnanie veľkostí.

Japonská spoločnosť včera večer oficiálne predstavila dostupnosť PS5 spolu s ďalšími detailmi ako novými hrami, príslušenstvom a podobne. Vieme, že na prvé trhy sa dostane už 12. novembra, na Slovensko však až 19. novembra za 399 €, resp. 499 €. Malá určite nebude.

TIP REDAKCIE
PlayStation 5 príde 19. novembra: Predobjednávky začali už teraz, stojí 399 € a 499 €!

Ak by ste si mysleli, že konzoly zo začiatku tisícročia ako pôvodný Xbox či guľatá PS3 sú určite väčšie než nová PS5, mýlili by ste sa. PlayStation 5 je totiž väčšia konzola než všetky menované. Vyplýva to z technických špecifikácií, ktoré spoločnosť zverejnila približne polhodinu po skončení prezentácie.

Vzhľadom na to, že PS5 nie je úplne presný kváder, rozmery nesedia úplne, no predstavu si môžete spraviť tak či tak. Konzola je 39 cm vysoká, 26 cm hlboká a 10,4 cm široká. Model bez mechaniky je rovnako veľký, akurát o 1,2 cm užší.

Redaktori servera TheVerge tieto rozmery zadali do porovnávača veľkostí CompareSizes.com, kde PlayStation 5 porovnali s modernými konzolami. Tu sú výsledky.

Súboj medzi najnovšou generáciou konzol medzi PS5 a Xbox Series X určite vyhráva PS5. Minimálne čo sa veľkosti týka. Celkom veľká, že?

Ak máte konzolu postavenú „na výšku,“ dajte si pozor aby vám nezasahovala do televízora. Ak ju máte vnútri TV stolíka, dobre ho premerajte či sa tam vôbec vojde. Každopádne, PS5 váži 4,5 kg, digitálna edícia 3,9 kg. Veľká je teda po všetkých smeroch.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať