Na Instagrame už pôsobí aj Sir David Attenborough. Milión sledovateľov nazbieral za pár hodín

94-ročný britský prírodovedec, moderátor, scenárista a producent, Sir David Attenborough, začal pôsobiť na sociálnej sieti Instagram.

94-ročný britský prírodovedec, moderátor, scenárista a producent, Sir David Attenborough, začal pôsobiť na sociálnej sieti Instagram. Tvár, ktorá je dlhé desaťročia spojená s popularizáciou prírody a jej krás, chce cez trendovú aplikáciu upozorňovať na problémy našej planéty.

Sir David Attenborough je uznávanou a známou osobnosťou. Aj preto jeho profil začalo v priebehu len niekoľkých hodín od zverejnenia sledovať viac ako 1 milión ľudí.

Prírodovedec tak prekonal Jennifer Aniston, ktorá v tejto „disciplíne“ držala Guinnessov rekord, informuje spravodajstvo NPR. Momentálne má Sir David Attenborough na konte 4,6 milióna sledovateľov a noví stále pribúdajú.

Viac ako rýchlosť, akou dosiahol veľký počet sledovateľov, je dôležitejší účel, pre ktorý sa vedec na sociálnu sieť Instagram pripojil. V debutovom videu vysvetlil, že chce pomocou Instagramu informovať o problémoch, ktorým naša planéta čelí, a o ich možných riešeniach.

Sir David Attenborough
Foto: Instagram/@davidattenborough

Záchrana planéty Zem je podľa neho komunikačnou výzvou. Ľudstvo vie, čo má robiť, no chýba mu vôľa, domnieva sa prírodovedec. Pripomína, že kontinenty horia, ľadovce sa topia a z oceánov miznú ryby.

TIP REDAKCIE
Apple vlani vyplatil vývojárom aplikácií približne 60 miliárd dolárov

Ako uvádza web Mashable, so správou účtu na Instagrame pomáhajú Davidovi Attenboroughovi jeho kolegovia Jonnie Hughes a Colin Butfield. Tí spolu s ním pracovali na filme A Life On Our Planet (Život na našej planéte), ktorý bude mať premiéru na Netflixe4. októbra 2020. Okrem toho sa na trh dostane aj rovnomenná kniha.

Instagram Sira Davida Attenborougha sa bude postupne plniť zaujímavým obsahom, videami natočenými špeciálne pre túto sociálnu sieť. Chýbať by nemali ani exkluzívne zábery z práce Svetového fondu na ochranu prírody a Silverback Films, ktorí sa podieľali na výrobe spomínaného filmu.

Jeho profil môžete sledovať TU.

Total
25
Zdieľaní
Total
25
Zdieľať