Motorola Moto G9 Plus OFICIÁLNE: Snapdragon 730G, 64 Mpx foťák a 30 W nabíjanie

Nový Moto G9 Plus spadá do zlatej strednej triedy, o čom svedčia nielen jeho sympatické špecifikácie, ale aj priaznivá cenovka.

Spoločnosť Motorola oficiálne predstavila svoj nový Moto G9 Plus. Novinka spadá do zlatej strednej triedy, o čom svedčia nielen jej sympatické špecifikácie, ale aj priaznivá cenovka. Na novinku upozornila publikácia 9to5Google.

Moto G9 Plus je priamym konkurentom pre Pixel 4a. Jeho prednú stranu pokrýva rozmerný 6,8-palcový displej s FHD+ rozlíšením (2 400 x 1 080 pixelov). V ľavom hornom rohu svoje miesto zaujal kruhový výrez so selfie fotoaparátom.

Motorola

Interiér zariadenia ponúka čipset Snapdragon 730G od Qualcommu, ktorý poháňa aj Pixel 4a. Spolupracuje so skromnými 4 GB operačnej pamäte a 128 GB interným úložiskom. O to všetko sa stará batéria s kapacitou 5 000 mAh a podporou pre rýchle 30 W nabíjanie.

Čo sa týka optiky, Moto G9 Plus ponúka zostavu štyroch zadných snímačov, ktorým dominuje 64 Mpx objektív. Ďalej foto modul obsahuje 8 Mpx širokouhlý, 2 Mpx makro a 2 Mpx hĺbkový snímač. Selfie kamera vo výreze má rozlíšenie 16 Mpx.

TIP REDAKCIE
Motorola má tento rok predstaviť DELO s 200 Mpx fotoaparátom! Lákadiel však ponúkne oveľa viac
Motorola

Smartfón ďalej ponúka 3,5 mm výstup pre slúchadlá, snímač odtlačkov prstov na bočnej hrane a podporu pre NFC. Predávať sa bude s Android 10 na palube. O potenciálnej aktualizácii na Android 11 nepadla žiadna zmienka.

Motorola

Moto G9 Plus dorazí v dvoch farebných prevedeniach, konkrétne v Rose Gold a Indigo Blue. Cenu nám pred pár dňami prezradil operátor Orange, ktorý telefón nechtiac zaradil do svojej ponuky ešte pred predstavením. Predávať sa má za 255 eur.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať