Motorola G8 Plus 7 1

Motorola Moto G9 Plus OFICIÁLNE: Snapdragon 730G, 64 Mpx foťák a 30 W nabíjanie

Nový Moto G9 Plus spadá do zlatej strednej triedy, o čom svedčia nielen jeho sympatické špecifikácie, ale aj priaznivá cenovka.

Spoločnosť Motorola oficiálne predstavila svoj nový Moto G9 Plus. Novinka spadá do zlatej strednej triedy, o čom svedčia nielen jej sympatické špecifikácie, ale aj priaznivá cenovka. Na novinku upozornila publikácia 9to5Google.

Moto G9 Plus je priamym konkurentom pre Pixel 4a. Jeho prednú stranu pokrýva rozmerný 6,8-palcový displej s FHD+ rozlíšením (2 400 x 1 080 pixelov). V ľavom hornom rohu svoje miesto zaujal kruhový výrez so selfie fotoaparátom.

moto g9 plus1
Motorola

Interiér zariadenia ponúka čipset Snapdragon 730G od Qualcommu, ktorý poháňa aj Pixel 4a. Spolupracuje so skromnými 4 GB operačnej pamäte a 128 GB interným úložiskom. O to všetko sa stará batéria s kapacitou 5 000 mAh a podporou pre rýchle 30 W nabíjanie.

Čo sa týka optiky, Moto G9 Plus ponúka zostavu štyroch zadných snímačov, ktorým dominuje 64 Mpx objektív. Ďalej foto modul obsahuje 8 Mpx širokouhlý, 2 Mpx makro a 2 Mpx hĺbkový snímač. Selfie kamera vo výreze má rozlíšenie 16 Mpx.

moto g9 plus 1
Motorola

Smartfón ďalej ponúka 3,5 mm výstup pre slúchadlá, snímač odtlačkov prstov na bočnej hrane a podporu pre NFC. Predávať sa bude s Android 10 na palube. O potenciálnej aktualizácii na Android 11 nepadla žiadna zmienka.

motorola moto g9 plus
Motorola

Moto G9 Plus dorazí v dvoch farebných prevedeniach, konkrétne v Rose Gold a Indigo Blue. Cenu nám pred pár dňami prezradil operátor Orange, ktorý telefón nechtiac zaradil do svojej ponuky ešte pred predstavením. Predávať sa má za 255 eur.

Total
1
Zdieľaní