Microsoft za 7,5 miliardy dolárov kúpil Bethesdu. Získal DOOM, Elder Scrolls aj sériu Fallout

“Ikonické franšízy od Bethesdy sa stanú súčasťou Xbox Game Pass, a to pre konzoly aj PC,” prehlásil Phil Spencer, šéf Xboxu.

Svetoznámy softvérový gigant Microsoft odkúpil ZeniMax Media, materskú spoločnosť známeho herného štúdia Bethesda. Svoje plány ohľadom akvizície zverejnil v tlačovej správe.

Bethesda, celým názvom Bethesda Softworks, je jedným z najväčších herných vývojárov a vydavateľov súčasnosti. V jeho bohatom portfóliu môžeme nájsť rôzne legendárne herné série, exemplárnymi príkladmi sú franšízy The Elder Scrolls či Fallout.

Microsoft obchod vyšiel na 7,5 miliardy dolárov. Vedenie Bethesdy má ostať nezmenené, píše Android Authority.

Posilnenie pre Xbox Game Pass

Microsoft takto dokáže výrazne posilniť svoju službu Xbox Game Pass, ktorá nedávno prekonala hranicu 15 miliónov predplatiteľov. “Ikonické franšízy od Bethesdy sa stanú súčasťou Xbox Game Pass, a to pre konzoly aj PC,” prehlásil Phil Spencer, šéf Xboxu.

Skvelou správou je, že všetky budúce tituly od Bethesda budú v prostredí Xbox Game Pass dostupné hneď v deň ich vydania.

TIP REDAKCIE
ZOH 2022 v Číne: Krajiny sa obávajú špionáže, odporúčajú používanie jednorazových telefónov

Tímu štúdia Bethesda, ktorý aktuálne pozostáva z vyše dvoch tisíc veľmi šikovných a talentovaných ľudí, vďačíme nielen za vyššie uvedené franšízy, ale aj tituly ako Dishonored, Doom, Wolfenstein či Quake.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať