iPhone 11 je najpredávanejším smartfónom prvého polroka, náskok je výrazný

Analytici z londýnskej konzultačnej spoločnosti Omdia zhodnotili pomery na trhu so smartfónmi v období prvého polroka 2020 a určili jednoznačného víťaza. 

Analytici z londýnskej konzultačnej spoločnosti Omdia zhodnotili pomery na trhu so smartfónmi v období prvého polroka 2020 a určili jednoznačného víťaza. 

Prvý polrok aktuálneho roka bol iný. Výraznou mierou ho ovplyvnila pandémia nového koronavírusu, ktorá spôsobila obmedzenia vo výrobe či v dodávateľskom reťazci. Časť spotrebiteľov zároveň minimalizovala výdavky a odložila nákup novej elektroniky na neskôr.

Aj keď došlo k poklesu, smartfóny sa predávať neprestali. Podľa odhadov analytikov z Omdia sa počas prvého polroka predalo 37,7 milióna smartfónov Apple iPhone 11, čím sa stal sa stal s poriadnym náskokom najpredávanejším modelom prvého polroka.

Na druhej priečke sa ocitol Samsung Galaxy A51. Toto zariadenie oslovilo 11,4 milióna zákazníkov. V tesnom závese sa nachádza Redmi 8 z dielne výrobcu Xiaomi. V rebríčku TOP 10 najpredávanejších smartfónov má spoločnosť Apple päť záznamov, Xiaomi štyri a Samsung len jeden.

TIP REDAKCIE
Smartfóny Samsung majú problém s poznámkovou aplikáciou Googlu

iphone 11

Do desiatky najpredávanejších smartfónov sa nedostal žiadny smartfón od Huawei. Rastúci tlak sankcií zo strany americkej vlády negatívne ovplyvňuje podnikanie tohto výrobcu na medzinárodnom trhu.

Rešpektovaný analytik Ming-či Kuo si myslí, že Huawei v lepšom prípade len stratí podiel na trhu so smartfónmi. V tom horšom môže z trhu úplne zmiznúť.

V rovnakom období minulého roka bol podľa správy Omdia najpredávanejším smartfónom Apple iPhone XR. Predalo sa ho takmer 27 miliónov kusov. Nasledoval ho Samsung Galaxy A10 a Galaxy A50.

Pod výrazný úspech modelu Apple iPhone 11 sa podľa analytikov podpísala nižšia uvádzania cena (o 50 dolárov nižšia v porovnaní s iPhone XR) a zásadnejšie hardvérové inovácie, napríklad v oblasti fotoaparátov.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať