Facebook Messenger nasleduje WhatsApp, začal obmedzovať preposielanie správ

Komunikačná platforma WhatsApp začala od apríla tohto roka obmedzovať preposielanie správ. Rovnakú správu je možné preposlať maximálne piatim kontaktom súčasne.

Komunikačná platforma WhatsApp začala od apríla tohto roka obmedzovať preposielanie správ. Rovnakú správu je možné preposlať maximálne piatim kontaktom súčasne.

Ak ale bola správa preposlaná už mnohokrát, možno ju následne preposlať iba do jedného chatu. Pôvodne bolo možné jednu správu preposlať až 256 kontaktom.

S obmedzením hromadného preposielania platforma experimentovala od roku 2018. Takéto opatrenie má zabrániť neuváženému šíreniu dezinformácií a reťazových správ so škodlivým obsahom.

falosne spravy

Podľa WhatsApp-u funguje. Pár týždňov po zavedení limitu klesol objem preposielaných správ s virálnym potenciálom o 70%, uviedol hovorca platformy pre server TechCrunch.

Dalo sa očakávať, že podobné riešenie bude aplikované aj na druhú, hojne využívanú komunikačnú platformu vo vlastníctve Facebooku, aplikáciu Messenger. Už skôr to naznačila blogerka Jane Manchun Wong.

Preposielanie správ už od dnešného dňa obmedzuje aj Messenger, a to v podstate podľa rovnakých pravidiel ako WhatsApp. Pokiaľ teda niekto obdrží „ohromujúcu“ správu alebo odkaz, dokáže ho naraz odoslať maximálne piatim účastníkom.

TIP REDAKCIE
Samsung POZÝVA: Zopakuje predaj cez live stream, ponúkne zľavu na hodinky aj súťaž o slúchadlá!

O novom pravidle informuje priamo oficiálny blog platformy Facebook Messenger.

Limit na preposielanie správ prichádza v čase, kedy je šírenie nepravdivých správ intenzívnejšie. Ich predmetom je v súčasnosti často pandémia nového koronavírusu, resp. ochorenie COVID-19 a s ním súvisiace náležitosti, napr. nosenie rúšok.

Okrem toho sa v USA a na Novom Zélande chystajú voľby, počas ktorých sa taktiež očakáva zvýšený výskyt a šírenie dezinformácií a lživých posolstiev.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať