EKG v hodinkách Samsung Galaxy Watch3 a Watch Active2 už funguje aj v USA

Spoločnosť Samsung má v ponuke dva typy hodiniek, ktoré sú vybavené funkciou monitorovania EKG. Ide o model Galaxy Watch Active2 a najnovšie Galaxy Watch3.

Spoločnosť Samsung má v ponuke dva typy hodiniek, ktoré sú vybavené funkciou monitorovania EKG. Ide o model Galaxy Watch Active2 a najnovšie Galaxy Watch3.

Prítomnosť užitočnej zdravotnej funkcie je v týchto hodinkách určite vítaná, pokiaľ teda bývate v domovskej krajine výrobcu v Južnej Kórei. Práve táto krajina bola doposiaľ jedinou, kde mohli zákazníci funkciu EKG aj skutočne používať.

Podmienkou totižto je, že výrobca musí na sprístupnenie funkcionality získať povolenie od príslušných úradov. Od tých juhokórejských ho dostali hodinky Galaxy Watch Active2 len nedávno, koncom mája.

Teraz sa môžu tešiť aj obyvatelia USA. Samsung informuje, že americká Správa potravín a liečiv odobrila prevádzku monitorovania EKG v hodinkách Galaxy Watch3 a Active2. Od konca tohto mesiaca si môžu Američania EKG zapnúť prostredníctvom aplikácie Samsung Health.

Samsung Galaxy Watch3
Hodinky Samsung Galaxy Watch3

Dostupnosť funkcie EKG Monitor pre Európu je zatiaľ v nedohľadne. Keďže ju už ale povolila americká FDA, dá sa očakávať, že obdobné povolenie vydajú aj európske zdravotnícke úrady. Zostáva len dúfať, že to nebude trvať dlho.

TIP REDAKCIE
POZOR: Google od júla spoplatní službu, ktorá bola dlhé roky zadarmo

Nedávno získali takéto povolenie hodinky Fitbit Sense. Zatiaľ najlepší model hodiniek výrobcu Fitbit rovnako disponuje funkciou sledovania srdcového rytmu, ktorá dokáže upozorniť na fibriláciu predsiení.

Žiaľ, európska certifikácia sa v tomto prípade na Slovensko nevzťahuje. Fitbit menuje len asi 19 krajín, medzi nimi tiež Českú republiku.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať