Apple B14: Špekuluje sa o novom čipsete, ktorý má poháňať lacný iPhone

Spoločnosť Apple by mala v priebehu októbra predstaviť štyri nové smartfóny iPhone 12. Nedávna fáma naznačila, že najmenší a zároveň najlacnejší model z očakávanej štvorice ponesie názov iPhone 12 mini.

Spoločnosť Apple by mala v priebehu októbra predstaviť štyri nové smartfóny iPhone 12. Nedávna fáma naznačila, že najmenší a zároveň najlacnejší model z očakávanej štvorice ponesie názov iPhone 12 mini.

Ak sa odhad potvrdí, pôjde o prvý smartfón od Apple s označením „mini“. Charakterizovať by ho mal kompaktný displej s 5,4-palcovou uhlopriečkou.

Môžeme sa spoľahnúť na to, že nové smartfóny od Apple poženie extra výkonný 5 nm čipset A14 Bionic, ktorý tiká pod kapotou aj nedávno predstaveného tabletu iPad Air 2020. Najskromnejší tohtoročný iPhone ale na tom môže byť inak.

Notebookcheck píše, že iPhone 12 mini môže využívať ako zdroj výkonu nový procesor Apple B14. Tento čipset by predstavoval dostupnejšiu a menej výkonnú alternatívu k špičkovému A14 Bionic.

Apple B14
Foto: Macrumors

Apple by teda mohol pristúpiť na podobnú stratégiu, akú volia výrobcovia Android zariadení. Smartfóny mimo prémiovej kategórie osádzajú čipsetmi nižších, resp. stredných tried, ktoré sú lacnejšie.

Apple B14, ak naozaj vznikne, určite nebude trpieť nedostatkom výkonu, aj keď ho bude menej. Skôr sa zameria na efektivitu prevádzky s ohľadom na dlhšiu výdrž na jedno nabitie.

Cena iPhone 12 mini by sa mohla zastaviť na hranici 400 – 500 dolárov, ktorá by z neho urobila ideálnu vstupenku do mobilného ekosystému Apple. Bez kompromisov to ale nepôjde a jedným z nich má byť práve nový procesor strednej triedy, ak ho tak môžeme nazvať.

Výrobcovia Android zariadení majú vo vysoko konkurenčnej strednej triede viac ako len početné zastúpenie. Nový cenovo dostupný iPhone by im mohol časť zákazníckej priazne uchmatnúť pre seba.

TIP REDAKCIE
Apple má nový iPad Air: Dizajnovo sa podobá na iPad Pro

Obzvlášť zaujímavý môže byť pre krajiny a regióny s nižšími príjmami, napríklad Indiu, kde sa mobilné zariadenia stredných a nižších tried predávajú najlepšie.

Aj v prípade čipsetu Apple B14 platí, že ide informáciu z neoverených zdrojov. Preto sa na ňu zatiaľ spoliehať netreba.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať