galaxy z fold

ANKETA: Skladacie smartfóny výrobcovia výrazne vylepšili. Kúpili by ste si ich?

Skladacie smartfóny sa pomaly ale isto dostávajú do mainstreamu. Sú skladacie smartfóny natoľko zaujímavé, že by ste si ich kúpili?

Skladacie smartfóny sa pomaly ale isto dostávajú do mainstreamu. Spomínam si na časy, keď sme o skladačkách písali ako o divokých špekuláciách. Dnes sú tu a pre mnohých už dávajú zmysel nielen funkčne, ale aj finančne.

Do redakcie nám včera prišiel najnovší skladací smartfón Samsungu, Galaxy Z Fold 2 5G, ktorý zároveň patrí medzi tie najdrahšie. To nám vnuklo otázku: Kto na Slovensku je vhodným zákazníkom pre takto prémiový smartfón? Sú to hardcore hráči, podnikatelia alebo kreatívci? Alebo niekto úplne iný?

Kým o novú skupinu smartfónov sami neprejavia záujem jednotlivé skupiny ľudí, bude to len špekulácia. Ja si osobne viem Fold predstaviť u profesionálov, ktorí často zákazníkom alebo klientom ukazujú niečo na telefóne/tablete, a takto by mali so sebou len jeden smartfón.

Zároveň si Fold 2 viem predstaviť u ľudí, ktorí „za behu“ veľa čítajú a píšu. Čítať dlhšie texty na Fold 2 je výrazne príjemnejšie než na akomkoľvek inom telefóne (porovnávam napr. s S20 Ultra alebo Note20 Ultra).

Galaxy Z Fold 2 ako dotiahnutý prototyp

Samsung na slovenský trh priniesol skladací smartfón, ktorý je stelesnením všetkého, čo je v dnešnej dobe možné vložiť do jedného kompaktného balenia. Naozaj. Prejavilo sa to síce na cene, ktorá je až 1 999 €, no je fantastické vidieť ako ďaleko sa juhokórejskí kúzelníci dokázali dostať za krátkych 12 mesiacov.

Tí, ktorí si naň našetrili, lebo sú obrovskými fanúšikmi alebo tí, pre ktorých táto cena veľkú prekážku nepredstavuje, dostanú skutočne ultimátny telefón schopný sa premeniť na tablet. Zo 6,23-palcového vonkajšieho displeja viete za okamih spraviť výrazne väčší 7,6-palcový displej so 120 Hz obnovovacou frekvenciou.

Samsung nešetril ani na výbave. Vo vnútri sa nachádza procesor Snapdragon 865+, 12 GB RAM256 GB úložisko, ktoré vystačí aj tým najnáročnejším zákazníkom. Spoločnosť s Fold 2 podľa posledných informácií trafila do čierneho. Len v Južnej Kórei si ľudia predobjednali viac ako 80 000 kusov, dariť sa im má aj na našom trhu.

Naša otázka preto znie celkom jednoducho: Páčia sa vám skladacie telefóny natoľko, že by ste si jeden kúpili? Na výber už teraz máte z Galaxy Z Flip, Fold 2, Motorola Razr a ďalších, ktoré sa od seba líšia výbavou, spôsobom skladania a hlavne cenou.

Dajte nám vedieť v ankete nižšie!

Kúpili by ste si skladací smartfón?

Zobraziť výsledky ankety

Loading ... Loading ...
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať