Nový PC zatiaľ neskladajte: AMD oznamuje dátum predstavenia Ryzen 4000

Výrobca procesorov a najväčší konkurent pre Intel, AMD, včera oznámil termín predstavenia novej generácie desktopových procesorov.

Výrobca procesorov a najväčší konkurent pre Intel, AMD, včera oznámil termín predstavenia novej generácie desktopových procesorov. AMD Ryzen 4000 postavené na novom jadre Zen 3 spoznáme už 8. októbra.

To, či budú procesory dostupné hneď po predstavení, nie je jasné. Do vianočných sviatkov však na trhu budú takmer určite, preto sa momentálne neoplatí skladať novú zostavu. Aj keď by ste si práve nekupovali najnovšiu generáciu procesorov, očakáva sa, že tá predchádzajúca zlacnie.

Spoločnosť AMD sa k oznámeniu dátumu predstavenia odhodlala po tom, ako výrobcovia základných dosiek začali aktualizovať BIOS-y, ktorým pridávajú podporu pre novú generáciu procesorov.

Procesory Ryzen 4000 majú byť vyrobené 7 nm výrobným procesom. Opäť budú určené pre základné dosky s pätinou AM4. Pôvodne ich mali podporovať len čipsety série 500, nakoniec však budú kompatibilné aj s čipsetmi série 400.

TIP REDAKCIE
Ľudia si ho zamilovali: iPhone 13 bol koncom 2021 najobľúbenejším radom smartfónov

AMD prezradilo aj príchod nových grafických kariet postavených na RDN2. Tie prídu o niečo neskôr, a to až 28. októbra.

Total
36
Zdieľaní
Total
36
Zdieľať