Vedeli ste? Takmer 90 % všetkých videí na YouTube nikdy nedosiahne ani len 1 000 zhliadnutí

Kariéry úspešných YouTuberov nie sú zrovna prechádzkou ružovou záhradou.

0
youtube
Zdroj: YouTube

Svetoznáma platforma YouTube, ktorá funguje už od roku 2005, je denne zaplavená doslova gigantickým množstvom videí. Smutným faktom je, že takmer 90 % z nich nikdy nedosiahne ani len 1 000 zhliadnutí, informuje server 9to5Google odvolávajúci sa na analýzu roku 2019, o ktorú sa zaslúžil startup Pex.

Ide o pomerne zarážajúcu novinku, nakoľko je reč o platforme, ktorá sa denne teší viac ako 5 miliardam zhliadnutí. Uvedené percento je teda jasným dôkazom, že kariéry úspešných YouTuberov nie sú prechádzkou ružovou záhradou.

Ďalším faktom, tentokrát nie až tak prekvapujúcim, je, že len veľmi málo YouTube kanálom sa darí mať na každom videu v priemere 100 tisíc (a viac) zhliadnutí. Zdroj uvádza, že takémuto úspechu sa teší len 0,77 % obsahu na YouTube. Čo však je prekvapujúce, je skutočnosť, že tieto kanály si pripisujú až 82,83 % úplne všetkých zhliadnutí.

Najviac sa darilo hudobným videám

Niet sa čo čudovať, že najviac sa darilo hudobným videám. Táto forma obsahu bola mnohonásobne populárnejšia ako napríklad gaming. Aby sme boli konkrétnejší, hudba na YouTube sa tešila približne 2 944 zhliadnutiam za minútu, čo je oproti gamingu až 22-násobne viac, a to aj napriek tomu, že herné videá boli najčastejšie uploadovanou formou obsahu.