Xiaomi potvrdzuje: Nový Mi Mix už je na ceste k nám, zrejme si však ešte chvíľu počkáme

O zariadení sa špekuluje, že dorazí v dvoch verziách. Taktiež sa spomína prítomnosť displeja s obnovovacou frekvenciou 120 Hz a podpora pre 40 W nabíjanie.

Spoluzakladateľ a aktuálny CEO Xiaomi, Lei Jun, odpovedal na často kladené otázky ohľadom svojich plánov do budúcnosti. Konkrétne sa týkajú nového smartfónu z radu Mi Mix, Mi Mix Alpha a čipsetov Surge. Na novinku upozornil server Android Authority.

Lei Jun oficiálne potvrdil, že Xiaomi pracuje na novom smartfóne z radu Mi Mix. Niet pochýb, že pripravovaný produkt bude nabitý špičkovými technológiami, na aké sme pri Mi Mix zariadeniach zvyknutí už dlhé roky. Taktiež však poznamenal, že príprava novej generácie je časovo dosť náročná, a preto si na jej predstavenie ešte nejaký ten piatok počkáme.

O novom zariadení, ktoré je aktuálne označované ako Mi Mix 4, sa špekuluje, že dorazí v dvoch verziách, štandardnej a vylepšenej (Pro). Taktiež sa spomína prítomnosť displeja s obnovovacou frekvenciou 120 Hz a podpora pre 40 W nabíjanie.

Mi Mix Alpha bol úspešný projekt, ale tam to končí

Ďalšia otázka sa týka Mi Mix Alpha, minuloročnej vlajkovej lode s neuveriteľným 180,6-percentným pomerom displeja ku konštrukcii. CEO spoločnosti deklaruje, že Mi Mix Alpha bol pre spoločnosť veľmi úspešný projekt. Masová produkcia tohto smartfónu by však bola príliš náročná, a to práve kvôli jeho unikátnemu dizajnu. Výrobca sa teda rozhodol od projektu upustiť a namiesto toho sa začal sústrediť na nový Mi Mix smartfón.

TIP REDAKCIE
Tabletom Lenovo sa na Slovensku darí, majú nadpolovičný podiel na trhu

Ako to je s čipsetmi Surge?

Na záver sa Lei Jun vyjadril aj na adresu čipsetov Surge, s ktorými výrobca prišiel ešte v roku 2017. Túto sériu odštartoval čipset Surge S1. Nikdy sme sa však nedočkali jeho právoplatného nástupcu.

Xiaomi však údajne na svoje procesory nezanevrelo, akurát sa po debute Surge S1 muselo popasovať s nemalým množstvom nepríjemných problémov. Séria teda stále žije, čo znamená, že sa v budúcnosti môžeme dočkať ďalších nástupcov.

Výrobca by nám mal dodatočné (a detailnejšie) informácie ohľadom svojej budúcnosti prezradiť počas virtuálneho podujatia, ktoré sa má konať už zajtra, teda 11. augusta.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať